Zoznamovanie

7.0.07

šoková terapia pre traumatizovaných


milionkrát prázdny profil - ktorý si vyberieš?

Tak si sa ocitol na zoznamovacom webe. Hanba! Cítiš sa ponížený, že si klesol až "tak hlboko"? Niekoľkými slovami, neadajbohyňa obrázkami, musíš zjaviť svoju identitu. Odpovedať na rôzne intímne otázky, do ktorých nikoho nič nie je. Byť verejne videný: Ty, homosexuál. Patrí ten titul pred meno, či za meno? Je to to, čo ťa naozaj charakterizuje? Si to celý ty? Si to vôbec ty? Napriek všetkej snahe popísať sa a zaujať všetkými možnými spôsobmi, nie a nie nikoho nájsť. Nepíšu. Neodpisujú. Nemajú charakter. Nemajú nič v hlave. Nemajú zábrany. Nemajú štipku slušnosti. Nemajú čas. Nemajú odvahu sa stretnúť.

"... je to stoka"

Zhodnú sa na tom všetci - od najprostších vidieckych chlapcov, cez divy, "normálnych chlapov", až po intelektuálov. Niektoré zoznamky majú lepší technický dizajn, iné skôr kozmopolitné medzinárodné publikum, ďalšie ponúkajú viac možností zadarmo, niektoré sa špecializujú na konkrétne "záľuby". Po vyše dekáde skúseností, ktoré zahŕňajú aj dobrovoľnú vedomú neprítomnosť "tam kde sú všetci" (zrušenie profilov), zmenu identity (nicku) aj rozsahu a obsahu toho ako sa v profile popisujem, môžem dospieť k tomu istému záveru: Je to stoka - ale paradoxne najviac práve kvoli ľuďom, ktorí ho stokou nazývajú, odsudzujú a tomu príznačne sa aj sami správajú. Je to stoka povýšenectva, póz a moralizmu.


Už neuvažuj, zruš ho ... zachrániš planétu.

Čas ktorý som strávil brúzdaním profilov, vymýšľaním "tých správnych" kombinácií vyhľadávacích hesiel, páčením informácií, či viacmenej neúspešnými pokusmi o stretnutia - by som mohol ľahko nazvať strateným. Upadnúť do depresie, zrušiť profil a (už zasa) "sa už nikdy nevrátiť". Množstvo bizarných profilov, sťa z receptára "ako to nerobiť", súťažia v biede, úbohosti a trápnosti natoľko, že v nich začínam rozpoznávať umelecké kvality. Ako v dobrej drag show, kde sa gýč a stereotypy prepísknu natoľko, že sa stanú srandovné. Tak som sa na ne rozhodol odpovedať kreatívnym spôsobom. Ako v Silvestrovskej televíznej estráde ponúkam výber toho najlepšieho a najčastejšieho z "heftov".

1. "aj tak to nikto nečíta"


1.bod: dospelý človek nevie napísať jeden riadok o sebe?
2.bod: predpokladať za druhých - za všetkých - je ždibec domýšľavé
3.bod: irónia: práve takýto profil inšpiruje "niečo" sa pýtať

1.bod: si tak výnimočný že si Ťa treba zaslúžiť. Čím? Napíš to.
2.bod: irónia: nehanbí sa - ale neukáže
3.bod: odpoveď na otázku: pretože si ho inak nik neotvorí

1.bod: irónia: "žiadam čo sám ponúkam?"
2.bod: za láskavé výkričníky - odplaš nás všetkých!!!
3.bod: tých pár slov by si zvládol aj vtesnal v GB jazyku?

Vieš si predstaviť, že by spisovateľ alebo novinár namiesto knihy alebo článku napísal "aj tak to nikto nečíta"? Profil je textové médium a presne to si žiada - text. Tí, ktorých nezaujímajú, si ho aj tak neprečítajú. Nemusíš hneď vyhodnotiť, že "nikto". Tí, ktorí chcú niečo o druhom vedieť (a nie je ich tak málo) musia ironicky čítať stovky profilov s touto jedinou absurdnou hláškou. Na svete je vyše sedem milárd ľudí, medzi nimi niekoľko stoviek miliónov teplých. Prečo by si spomedzi nich mal niekto vybrať práve teba? Medzi ľuďmi, rovnako ako v živočíšnej ríši, sa každý tvor snaží zaujať svojich partnerov - niečim v čom vyniká, je dobrý, je unikátny. Na to boli koniec-koncov zoznamovacie stránky a aplikácie vymyslené. Ak nevieš alebo si lenivý napísať odstavec textu, ak nevieš napísať nič špecifické o sebe, ak nie si ničím zaujímavý, ak sa nedajbože vôbec nepoznáš - máš akútny problem, ktorý treba vyriešiť.


Hmmm ... práve s Tebou sa chcem baviť

Hmmm ... čo sa Ťa tak opýtať? Ešte rastieš?

Hmmm ... tak pútavý profil medzi miliónmi ďalších

1.bod: Irónia: Pretože práve o tento profil sa všetci derú.
2.bod: Irónia: Zablokuješ sám seba, chlapec s prázdnym profilom?

1.bod: Irónia: Nemá tvár, ale ignoruje profily bez tváre.
"Reciprocita" je cudzie slovo?

1.bod: Sarkazmus ... len či ho tu je niekto schopný pochopiť.
Bohužiaľ, "žiadne foto doma nemajú" mnohí užívatelia smartfónov

"aj tak je to sem zbytocne pisat ked to nikto necita ale tak aspon nieco..."

"ak by ta nieco zaujalo kludne sa ozvi a dozvies sa co ta zaujima alebo sa mozme stretnut. Nema zmysel tuto sa viac rozpisovat aj tak to nikto necita."

"kto nema čo čítať, nech si kúpi noviny"

2. "keď chceš niečo vedieť, spýtaj sa"


Lebo Ty zázrak bez profilu inšpiruješ ľudí niečo napísať.
1 bod: irónia: "žiadam čo sám ponúkam?"

1.bod: Zmysel pre humor?
2.bod: Nie, z "Ahoj" sa konverzácia poskladať nedá.
3.bod: Pasívna agresivita: ja do Teba šťuchnem a ty rozprávaj za oboch.

1.bod: Irónia: Či je v pohode zistíš len ak napíše...
... ale skôr než mu dáš vedieť že je v pohode nemôže napísať.
2.bod: Len či sa niekto niečo dozvedieť chce o ... o kom?

Nie, nechcem. Fantázia: Ideš si po ulici a náhodného neznámeho sa len tak niečo opýtaj - bez toho, aby si od neho niečo konkrétne chcel. Dáva ti to zmysel? Čo sa má potom cudzí človek asi tak spýtať teba? Vieš si to vôbec predstaviť? Ak áno, naznač to v profile... Ako s tebou nadviazať rozhovor - mimo banalít typu "ahoj? ako sa máš? čo robiš?" (ktoré väčšinu ľudí aj tak vytáčajú do bezseba, pretože odpoveď na ne je predvídateľná a teda nemajú žiadnu informačnú hodnotu)... Ako zistiť či máme spoločné témy, záujmy, pohľad na život - a či má zmysel stratiť pár hodín zdvorilosťami, než sa k skutočnej téme konečne dostaneme? Myslíš, že iní ľudia tiež nepracujú, nemajú žiadne záľuby, žiadnych priateľov - a nevedia čo s časom?

Na zoznamkách sa rozprávame súčasne s tuctami ľudí, každý by chcel ísť hneď bez rozhovoru "na kávu" - človek by musel mať tieto kávy ako zamestnanie, aby ich dokázal všetky stihnúť. (A zaplatiť.) Preto, bez arogancie a bez nafúkanosti - prosto filtrujeme. Vyberáme si. Aj keď niekomu tento koncept možno pripomína mäsnú. Hľadáme toho najzaujímavejšieho, u koho v rámci možností, ktoré web ponúka, dostaneme aký-taký pocit, že s ním to má zmysel. Obsahom "kávy" je rozhovor - a ten nám neprinesie čašník ani bocian - ten sa musí začať skôr. A presne na to boli pokecy vymyslené - na konverzáciu. Tá je jedným zo základných filtrov, na základe ktorého sa rozhodujeme.

Empatia: Predstav si, že si hľadajúci človek. Prihlásiš sa na web, kde ťa ovalia tisíce profilov. Začneš filtrovať očami, prípadne zapojíš nejaký webový algoritmus. Vieš si predstaviť tú absurdnú situáciu, že si dobrovoľne vyberieš kliknúť práve na ten úplne prázdny profil, bez fotky, bez informácií (mimo sady bežných metrických kategórií), ktoré by človeka na druhej strane kábla trošku poľudštili a popísali - aby Ťa mohohol niečím špecifickým (medzi miliónmi iných) práve on zaujať? Zobuď sa do reality preplnenej planéty, kde nikto pohľadom nezavadí o virtuálnu existenciu bez vizuálu a bez popisu! Tak ako by si to neurobil ani ty.


Ťap znamená kompliment: "Nemám Ti čo napísať, lebo máš,
prázdny profil. Ale je mi sympatický Tvoj obrázok."

"Napíš a dozvieš sa."
Ale čo? Od koho? A prečo by som sa "to" chcel dozvedieť?

Prázdny profil, ktorý neznáša prázdne profily.
1 bod: irónia: "žiadam čo sám ponúkam?"

Príťažlivá póza: " čokoľvek napíšeš, otázku alebo kompliment,
Tvoje myšlienky alebo pocity - považujem za sračky.
Gate dolu, poďme na vec, ako roboty. Som vzrušený z Tvojho profilu.

Ak to nikto nečíta, prečo ten riadok vlastne píšeš?
"Nikto" znamená že všetci na Zemi okrem Teba nečítajú profily.
Kedy si ich stihol spoznať? ... Možno si to práve Ty sám kto ich nečíta.

Všetko okrem pojazdných dier pre Tvojho vtáka sú sračky.
Ty musíš byť veľmi vnímavý a zručný milenec.
Určite berieš ohľad na to ako si to s Tebou užije ten druhý.

"smelo napis :) "

"staci napísat ..."

"nič nehľadám, nič som nestratil"

"nič, kto sa chce dozvedieť, sa spýta"

"...sa mozes dozvediet, ked sa opytas :)"

"Ak ťa niečo zaujalo budem rád ak napíšeš a pokecáme a v prípade záujmu sa môžeme stretnúť - Stretko ušetrí veľa správ :)" (v profile nie je nič viac okrem tejto vety)

"Ďakujem za prezretie profilu dúfam, že som aspoň trochu zaujal :). S každým si rád popíšem stačí nabrať odvahu :P. Vekový limit udáva možnosť stretnutia je ľahko ohybný ale to by musel byť niekto špeciálny :)" (v profile nie je nič viac okrem tejto vety)

"Ďakujem za pochopenie budem rád ak mi napíšete :) Pluská potešia ale nereagujem ďakujem :)"

"Ďakujem všetkým za pluská :) a ešte aj tým, ktorý vedia odpísať, lebo to je tu tuším raritou, že keď človek niekomu napíše a ten druhý ma problém odpísať...hlavne, že má namakané telo a je vyfotený s iphonom pred zrkadlom a ešte keď má 40 rokov - myslím si, že v tom veku by už človek mohol vedieť čo sa patrí :))" ("patrí sa" odpovedať každému otravnému anonymovi?)

"Jinak všem děkuji za daná pluska, ale jsou nevypovídající... Pokud cítíš, že bys chtěl něco napsat, tak to udělej, protože to dá víc, než nic.. Vždy nějak zareaguji :)"

"Nechcem reagovať na správy typu Čau, ako sa máš? Čo tu hladáš? a podobne. Je to otrepané a trapné :) Na začiatok by som chcel ujasniť, že mi nejde o úlety a vykecávanie o sexe kto čo má rád."

"Ahojte! Tak to je tazke nieco o sebe pisat, skor by to mal napisat ten kto ma pozna;-) ale myslim si ze som pohodak, sportvo zalozeny a party boy;-). Hladam sympataka, so sportovou postavou! Ak chces vediet viac, tak napis;-) (ale iba s fotom!!!) Niekto na spolocne travenie volneho casu? Ak som ta zaujal napis mi!"

3. "som diskrétny"


1 bod: Irónia: Žiarivý príklad "seriózneho" profilu a ponuky.
Diskrétny v preklade: Mám priateľku, nesmie sa to dozvedieť.

Irónia: Nemám rád komunitu práve vďaka ktorej vôbec môžem hľadať.
Diskrétny v preklade: chcem sex s chlapom, ale nepriznám si že sa mi páči

1 bod: Irónia: Lebo práve svojou úzkostlivou "diskrétnosťou"
definuješ čo to je "mužnosť". Nepoviem a neukážem kto som.

Indivíduum bez foto a profilu sa chce stretnúť s inými ľuďmi, o ktorých má už predstavu ako vyzerajú. Hmmm, trocha reciprocity? Každým kúskom informácie si navzájom rozširujeme dôveru. Ja o tebe niečo viem, ty o mne niečo vieš. Prečo by sa druhá strana mala cítiť znevýhodnená? Dobrovoľne ponúkať informácie, zatiaľ čo ty budeš diskrétne vákuum? Môžem rovno poslať svoje data na náhodný ruský email. Síce žijeme vo východnej Európe, spoločnosť nás "iných" nemá veľmi rada, ale štát podpísal isté medzinárodné zmluvy, nikto nás verejne na ulici nevešia, nikto nás nemôže vyhodiť zo zamestnania, na obrazovke aj v iných sférach života je pekná skupinka známych a vážených queer osobností.

V kolektívnej pamäti máme časy "úchylov", keď homosexualita bola "hí!" - ale tie sú dvadsať rokov za nami. Chlapci z regiónov asi nedospeli do tejto reality. Stále žijú vo fiktívnom svete Markízy a JOJ, kde homosexuáli neexistujú, sú škandalózni, prípadne zalezení v Tabu búdke. Svet sa však medzičasom pohol o štvrť storočia a milióny teplých sa vodia po ulici za ruky, vedia to o nich rodiny aj kolegovia a nikoho to nevzrušuje - aspoň na Západe, či vo veľkomestách. Tu na Východe je utajenosť čiastočne zdôvodňovaná spoločenskou náladou, ale z veľkej časti je taká práve preto, že sme sa vlastnú hanbu rozhodli žiť a dennodenne ju pokračujeme.. Toto správanie "hollywoodskych hviezd" v šiltovke a slnečných okuliaroch (niekedy dokonca doslova) napodobňujeme: "Čo keď ma niekto uvidí? Čo keď ma niekto spozná?" No asi ho rozdrapí... Preber sa, je 21. storočie! Zmier sa s tým, že pravdepodobne nikoho nezaujímaš.

Aj keď istá dávka anonymity nie je na škodu, nie je ani obvyklé chodiť po ulici a každého oboznamovať so svojou sexualitou - no ani na webe na nás nestriehnu tisíce fake profilov, ktoré nemajú nič na práci okrem toho aby nás zákerne vyoutovali.. Google a Facebook je na to určite lepší a vybavenejší. Medzi verejným vystupovaním ako queer osobnosť a individuálnou komunikáciou s druhými v rámci komunity je veľký rozdiel. Zatĺkať - "nepoviem!", "neukážem!" - je naozaj úkaz z polovice 20. storočia. Keď sa s tebou vyvolený raz stretne naživo, tak či tak ťa uvidí - alebo budeš mať na hlave vrece? Ak žiješ v strachu a úzkostlivom tajení, žiješ v paralelnej realite. Zástupy ľudí, ktorí sa nehanbia ukázať tvár, telo, či napísať o sebe pár dát, nebudú mať na "diskrétne" strašidlo čas.

"prečo nemám vlastnú FOTO na profile? - pretože 75% tunajšej populácie sú závidiaci, zakomplexovaní, negramotní, ohovárači, eunuchovia, panici, tupci a blbci. s takými mám problém. inak pošlem a s kýmkoľvek sa rád zoznámim. lovu zdar! :-)"

"Som BI muž a hladam pasivneho kamosa na pravidelne stretka zarucujem­ a vyzadujem­ diskretnos­t! Točky, promiskuiti a uletáci si dajú pohov ....."

"Sme diskretny par, VŠ vzdelani, zabezpeceni, na urovni. Hladame diskretnych kamosov (nie znamych v gay komunite) na volny cas, sport, vylety, lyzovacky, spolocnu dovolenku? Naj podobny diskretny par alebo dvojica, nie podmienka."

"Vitaj na mojom vlastnom profile. Žiaľ, bez fotky. Tú tu z praktických dôvodov nemám, no určite popremýšľam o tom, či si ju zverejním, alebo zostanem na veky večné v utajení.
Každopádne, nie som obézny, zvráskavený starček naháňajúci mladých chlapcov na internetových zoznamkách. Naopak. Som mladý, 26 ročný, trochu plachý, ale zato neobyčajný chalan. O tej neobyčajnosti sa nebudem rozpisovať, to treba zažiť :)
Viac informácií nájdeš v správach, ktorým sa veľmi poteším.
Ak visis stale na nete/mobile, hlavne v spolocnosti, nemam zaujem!!!!"
(ešte že si sa tak detailne popísal, už vyzeráaš len ako polovica planéty ... je ťažké nevisieť na ne nete celé hodiny, keď človek musí strácať čas čítaním podobných absurdností)

"hladam niekoho koho nezaujma moja fotka a nevypytuje je ju už pri tretej sprave,( tym netvrdim že ju nikdy neukažem, ale ukažem ju vtedy ak uznam za vhodne,a ked ukažem tak čakam aj od teba..), fajn chalana pre všetku srandu, čo je ako "bežny chalan" spravanim, vyzorom,... čo sa neuraža ako soplave decko ked mu neukažem hned svoju fotku v prvej sprave čo vie čo chce ma rad sex tak ako aj ja, (pre blbších mam rad sex=neznamena že som kurva,štetka...) čo vybehne občas na pivo, niekam vybehne von, napr. zaplavať si ,zabehať, bike, cestovať niekam... atď. čo pochopí že mam čas vtedy ked mam volno a nie ked si to on zmysli... vie sa s človekom rozumne dohodnuť na veciach, komu nezaleži na vymakanom tele, vyzore ako z obrazka ktory bere človeka taky ako je... AK NIEKTO TU TAKY JE OZVI SA!!!
PS:O VYMIEŇANIE FOTIEK A PODOBNE HLUPOSTI NEMAM ZAUJEM!!!
podobne dovody ako poslať fotku lebo ju tu mate vy si nehajte pre inych mna stým nezaťažujte ĎAKUJEM za čas venovany mojmu profilu a spravne pochopenie vyznamu tohto TEXTU! :)"

4. "nechodí do gay podnikov, nepozná gay ľudí"


1.bod: Irónia: Pravidelný sex (alebo aj jednorazový) nie je nič vážne?
2.bod: Súdnosť: Všetci seba automaticky považujeme za mužných. Istotne.
3.bod: Hanba: Používaš komunitnú appku, ale "nechodíš do komunity"?

Hľadá chlapa, nainštaluje si teplú appku, ale snaží sa zaujať tým
že opovrhuje komunitným úsilím, vďaka ktorému ho za to neprenasledujú
vďaka ktorému našiel verejne informácie o tom že možno túžiť po chlapovi.

Pretože komunita je pravým opakom pobytu v prírode?
Pretože rozprávaš sám ako "muž" ktorý sa nehanbí za seba
ani za ľudí ako je on - ktorých vlastne tu sám práve hľadá.

Odpor ku komunite, gay Pride, gay priestorom - je pre východnú Európu ikonický. Možno preto, že sme tieto kocepty prevzali spolu s gay identitou, queer slovníkom, LGBT právami - a nedospeli sme k nim vlastným snažením, vývojom. Prevzali sme povrch, bez obsahu. Necítime za tým žiadnu históriu, žiaden príbeh. Obsesívne anonymné indivíduá si neuvedomejú, že zoznamovať sa, rozprávať sa na gay zoznamke, či vôbec "byť gay", bez toho aby ich niekto prenasledoval, liečil, nebodaj väznil - môže práva vďaka aktivistom zo Západu ako aj ostatným gay ľuďom bez hanby a strachu, ktorí kedysi vytvorili gay priestory, gay povedomie, gay identitu, gay komunitu, gay eventy, gay pride, gay podniky, gay zoznamky - a začali si navzájom pomáhať a tlačiť na spoločnosť. Vyšli do ulíc, postavili sa za svoje práva, vybojovali možnosť byť teplý - pohodlne a bezpečne - aj pre Teba v anonymite. Bez toho by ani zakomplexovaní východeurópski "nehomosexuáli" nemali čo nenávidieť - jednoducho by tu sami neboli.

Na Západe túto fóbiu z teplých, ktorou trpia niektorí teplí sami - nazývajú internalizovaná homofóbia. Áno, je to homofóbia, presne taká, aká poháňa rôznych šikanujúcich grázlov, aby útočili na sexuálne či rodovo nekonformných ľudí. V snahe zapadnúť, byť ako ostatní - preberajú niektorí teplí od väčšiny aj jej odpor, nenávisť, predsudky, malosť, hlúposť. Opakujú po nej presne to isté nafúkané panovačné samecké správanie. Keď na nich ukazujú prstom a nálepkujú ich, napodobňujú ich tým že sami ukazujú prstom a nálepkujú ľudí ešte zraniteľnejších. Malicherne odvracajú pozornosť od seba na tých údajne "ešte horších". Zlodej kričí "chyťte zlodeja!". Potvrdzujú tým však platnosť nenávisti voči sebe samým. "Nežnou formou" internalizovanej homofóbie je aj uzamykanie sa do pózy "nepotrebujem okolo seba teplých, mám radšej svojich hetero priateľov", alebo "nenávidím vytočených", alebo nazývať tých so sexuálne pestrejším životom (polyamoria, nezáväzný sex, fetiše, BDSM) ako "úchylov" či "kurvy".


10 bodov: Čo slovo to irónia. Duša chlapa? Nehanbiť sa?
Pravdivý? Emocionálne zrelý? Stabilný? 99% ku ktorým sám patríš?
Presne tento typ chlapa s vnútornou hanbou zvykne choroby roznášať.

Považovať vlastnú sexualitu za "potrebu" trochu dehonestuje partnera.
Nepoznať potenciál vlastnej odlišnosti znamená že život iba konzumuješ.
5 bodov: Vyrovnaný sám so sebou? Úprimný? Prirodzený? Mužný?

Živé bytosti priťahuje neobyčajnosť. "Obyčajnosť" je fetiš ako každý iný.
Niekto kto nežije na aplikácii... tak ako Ty, ktorý tu hľadáš?
Dokonalý príklad ako byť mimo. "Gay scéna" = peklo na Zemi.

"Fajn chlapec mimo gay komunitu, napriek tomu zmierený so sebou, na voŸný čas, fitko, divadlo, kino, vino, pivo a cestovanie?"

"Rád by som spoznal niekoho, kto vonku tají svoju orientáciu, nechodí do gay barov a má svoju úroveň. Jednoduchá veta, ktorá však toho hodne definuje. Nehľadám tu jednorázovú vodorovnú známosť, ale to, čo mám uvedené v ľavej strane profilu."

"Někdo, kdo půjde v sobotu večer místo do gay klubu třeba do kina nebo do divadla? Někdo, kdo místo dovolené v gay letoviscích pojede třeba na kole po Českém ráji? A někdo nepromiskuitní a kdo nenosí sluneční brýle v metru, pokud tedy nemá zánět spojivek? "

"Pride báchorka o hrdosti s holým zadkom :D
Len nie dúhovú vlajku grc :D
Hoci kto mi môže napisať, rád pokecám o čomkolvek nielen o sexe !"

Reakcia na odpor ku gay pride, voľným vzťahom a termínu "internalizovaná homofóbia":
"som zcestovany neboj zil som nejaku dobu aj v nemecku, ale neviem ze by to niekto takto nazval, to ze tam nechodim sa chcem vyhnuť odpornemu promiskuitnemu zivotu, vybuznenym tvaram a zivotnemu stylu ktory mne nesedi, sm gay osm som nato hrdy al ezijem inak, vyzeram inak spravam sa inak,a tu kmunitu odcudzuem a budem, a ver ze to je cnost a takeho človeka si hladam, ktory si vazi sam seba, a vie čo od života cce... profily sem typu mam vazny vztah .. sa len smejem kedze su sem :D
... vobec to neni porucha, naruseni su luda čo su tam a kazia povacsine meno celej gay komunite ...
... existuju aj slusni, mili, vzdelani, gayi ..."

"Skutočný chlap anal nerobí. To robia len buzny!!!"


Lenže komunitné aktivity nie sú len bar a diskotéka.
Komunita je táto appka, komunita je záruka že povedomie
o inej - Tvojej - orientácii je dostupné. Že si v bezpečí.

5. "nájdem chlapa a padám odtiaľto"

Podobne zaujímavý je aj postoj "použiť a zahodiť". Napriek odporu ku gay komunite, gay priestorom, gay zoznamkách - ich ako očividne jedinú možnosť nadviazania kontaktu využijú, dostanú z nej čo chcú a vzápätí s pohŕdavým odporom odídu ... a nadôvažok to čo sami využili ešte aj odsúdia. Pripomína mi to náboženských fanatikov, ktorí znásilňujú ženy a potom ich popravia za to, že "smilnili". Žiadna súdnosť. Pripomína to aj odporcov očkovania, ktorí žijú v bezpečí kolektívnej imunity - vďaka ľuďom, ktorí sa sami očkovať dali. Rovnako tak čiernych pasažierov vo verejnej doprave - kým ostatní "úbožiaci" sa skladajú na komunitnú službu, oni ju len využijú a nijak neprispejú. A takisto mnohých alternatívcov, ktorí sa chvastajú, že kdesi na samote s brokovnicou žijú "off grid", hoci o bezpečnosť aj toho ich "individuálneho" a "nezávislého" spôsobu života sa stará armáda, polícia, zdravotníctvo - kolektívne projekty "zlého štátu".

Nikto nechce žiť len virtuálny intímny život ... na zoznamke.
Nikto nechce frajera závislého na telefóne ... ktorý nevníma realitu okolo seba, ani toho kto s ním je.
Nikto nechce mať pocit, že je len dočasným milencom ... kým si partner nenájde lepšieho.
Všetci snívajú, že sa uzavrú do hermetického bezpečného vzťahu a zabudnú na svet a odpoja sa od neho.
Ale...

Žiť mimo gay komunity môžeme, v tichu a bezpečí - ale len kým tá komunita, ktorá sa stará o toto bezpečie všetkých teplých - aj tých ktorí ňou opovrhujú - existuje. Akonáhle sa rozpadne na "samostatných", "nezávislých", "slobodných" individualistov, ktorí sa jeden o druhého nezaujímajú, sú všetci naraz v nebezpečí, pretože nikto sa za nikoho nepostaví. Keď sa všetci súsčasne prestanú "ukazovať" a "hovoriť o sebe, o svojich každodenných aj intímnych životoch verejne" a tlačiť na spoločnosť a jej reprezentantov v parlamentoch, dôjde k rýchlemu návratu do podstatne horších časov - ako tomu je momentálne vo väčšine krajín mimo Západnú kultúru. Poľsko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Rusko, post-sovietske krajiny, India, Čína, Stredný Východ, ... Homofóbne predsudky sú na mnohých miestach zasa raz podporené zákonmi štátu, homosexualita znova kriminalizovaná.

"Ak visis stale na nete/mobile, hlavne v spolocnosti, nemam zaujem!!!!
Hladam niekoho fajn na pokec, sport, a pri sympatiach mozno aj viac.
Snad aj vztah nech sa odtialto mozem coskoro zrusit.
Akonáhle ťa tu nájdem, ruším iboys, pretože už bude nepotrebný."

6. "niekto normálny?"


Rozumnosť v praxi: Ty, tvoj život, to čo hľadáš zhrnuté
v jednom slove, v jednej vete: "podľa normy"

Normalita je súbor pravidiel, ktoré vymysleli iní,
a my ich úzkostlivo nasledujeme aby nás schválili.

2 body za iróniu: očakávaš okamžite foto, ale sám ho nemáš,
"normálnym" si myslel "súdneho", a "férového" a "láskavého" - nie ako Ty?

Kult normality akoby bol vo východnej Európe ozvenou normalizácie. Vo zvyšku sveta je prirodzené, že ľudia sa navzájom snažia zaujať tým, čím sú výnimoční. Väčšina ľudí predsa nechce niekoho priemerného, obyčajného, nezaujímavého, nudného, normálneho... LGBT práva, vrátané pre tých ktorí žijú "mimo komunity", vybojovali tí najzraniteľnejší ľudia, ktorí nemali čo stratiť - transky, vytočení, teplí odlišnej rasy, tí ktorí chodili do klubov, žili sexuálne otvorene, ľudia s menej konvenčnou identitou (fetiš, bdsm, drag). Tam kde naše práve vznikli, si tieto historické fakty uvedomujú - a vnútornú rozmanitosť si chránia, je pre nich samozrejmou, neodmysliteľnou súčasťou dobrých spôsobov, vnútornej integrity.

"Niekto normalny na pokec a priatelstvo.. napis a uvidime :)"

"Prosím niekto normálny fajn a úprimný?"

"Každému něco odpovím. Psát si můžu s kýmkoli normálním, sejdu se s kýmkoli mě sympatickým."

"Som normalny chlap, ktory zije normalny zivot.... ked nie som v praci, rad zajdem do lesa, turistika, v lete rad plavam v jazerach, v zime lyzujem. rad zajdem do divadla, do kina a mam rad ten gyc-praskajuce polena v krbe a pohar dobreho vinka..."

"Chlap by sa mal správať ako CHLAP, nie ako hysterická krava. Ale prečo to neplatí na tomto iboyse?
V tejto buzerantskej "sebranke" si pripadám ako mimozemšťan... prečo je problém stretnúť NORMÁLNEHO CHLAPA?
BTW normálny chlap = chlap, sa správa ako chlap a vyzerá ako chlap: bez hystérie, bez klamstiev a bez urážok, bez cigariet, bez barov a bordelov, samostatný, zabezpečený, dodrží svoje chlapské slovo, bez nezmyselných zmien nálad... Existuje niekto normálny?"

"Rad spoznam normalneho,fajn chalana alebo chlapaka na diskretne trvalejsie priatelstvo,ale i vazny vztah."

"Prosim uz niekto normalny a uprimny... tired of bullshit.."

"Som proste len normálny chalan :) ..."

"Hľadám nejakého normálneho kamoša BI chalana/nepriznaného gaya na rôzne voľnočasové aktivity? Buď diskrétny a taktiež by bolo dobré, keby to o tebe okolie nevedelo a správal by si sa ako normál chlap. To čo požadujem aj ponúkam."

"Hľadám normálneho obyčajného Chalana,chlapa ktorý nerieši handry a celosvetové Gay sukanie v komunite. Len chalana na Pokec,zábavu,výlety,filmy časom snáď aj viac
Hľadám niekoho akčného, vtipného, osobnostne zaujímavého,čo už vie čo chce, najlepšie ustáleného (byt, práca...) na:"

"mozno sa tu raz najde normalny seriozny chlap ..."

7. "vytočení, pohov!"


1.bod: Irónia: Najlepšie s fotkou... ako tá Tvoja?
2.bod: Irónia: Napíš ... ale sám si toho veľa nenapísal.
3.bod: Irónia: "v pohode"? "zmysel pre humor"? a Tvoja neznášanlivosť?

1.bod: Irónia: Miluje prirodzenosť, ale popíše úzkostlivú pózu
2.bod: karikatúru točky ktorá vlastne asi ani neexistuje
3.bod: Absurd: "prezentuje sa aký je" ale s odstavcom podmienok?

1.bod: Niekto... Na niečo ...
2.bod: Vieš čo nenávidíš. Ale čo máš rád? Kto si Ty sám?
3.bod: Za láskavý "attitude" plný interpunkcie.

V kmeňoch pôvodných Američanov sa ľudia v rolách, ktoré čiastočne zopovedajú dnešným queer či teplým, nepárovali medzi sebou. Žili s heterosexuálnymi mužmi. Je to ironický paradox - heterosexuálov priťahuje ženskosť (niekedy aj na chlapoch, alebo na ľuďoch s čiastočne mužskými črtami), homosexuálov zasa mužnosť (ktorú často rozpoznávame bohužiaľ len u heterosexuálov). Samozrejme, definície toho čo "mužnosť" je - sa menia počas celej histórie ľudstva a líšia sa od krajiny ku krajine. Kovbojský ideal Johna Wayna, alebo jánošíkovského horala, nekomunikatívneho prchékoho mača s rukou na zbrani, ktorý chodí naširoko, dominuje ako alfa-samec, všetko si vybojuje hrubou silou, má všetko (aj svoju ženu) pod kontrolou, je hlava rodiny, postará sa o seba sám, beznádejný individualista - je póza. Nemá nič spoločné s mužnosťou. Je to nedovyvinutý neohrabaný pako, zkomprimovaná úzkosť, telo plné bolesti ktorá sa maskuje kamennou tvárou.

Takýto ideál "chlapa", ktorý sa vo vývojových periódach občas vracia - bol naposledy videný v akčných béčkových filmoch so Segalom, Norrisom, Lundgrenom, Schwarzenegrom, Van Dammom, Stallonem, ... v 80. rokoch. "Nečum na mňa ty buzerant." Východná Európa túto produkciu po páde opony nadšene vypozerala, ale zároveň pri nej aj uviazla - nedržala krok s kultúrnym dianím a vývojom na Západe, ku ktorému bola naoko pripojená. Východoeurópana spoznáte kdekoľvek na svete - podľa zjavu (národ vyhadzovačov) aj podľa arogantného a agresívneho postoja - "look" ktorým sa snažia zapadnúť ostro kontrastuje s tým, ako vynikajú v dave svojim neohrabaným správaním. Existuje celý vedný obor, ktorý sa rodovým stereotypom venuje - u nás ho ako nedovzdelaní posmievači označujeme ako "genderovú ideológiu".

Namiesto toho, aby sme zvedavo a úprimne skúmali, v akej polohe, roli, či zjave sa cítime pohodlne, sami sebou - bez toho aby sme nemuseli sledovať či kráčame "mužne", prekrižujeme nohy "mužne", hýbeme rukami "mužne", rozprávame "mužne", pozeráme "mužne" - len hráme absurdnú karikatúru chlapa. Nežijeme, hráme. V neustálom napätí, silenej snahe, sebakontrole. V inej dobe, či v inom kraji aj heterosexuálni chlapi nosia sukne, vodia sa na ulici za ruky, objímajú sa, prejavujú si nežnosti, "vytáčajú sa", usmievajú sa na seba, dávajú si komplimenty, dôverne sa rozprávajú, majú spolu sexuálne kontakty - a nikto pritom ich mužnosť nespochybňuje. Čo tak si konečne vydýchnuť a byť sám sebou? Nie je mužné skôr nehanbiť sa za seba a svoju prirodzenosť? Nie je odvážne skôr slobodne sa sám definovať? Neznamená "mať gule" práve "drzosť" byť na dennom svelte iný ako ostatní?

Samozrejme, znova nedostatok súdnosti. Každý si hľadá super mužného zabijáka, pretože sa samozrejme za toho Schwarzenegra sám pokladá. Ešte som nevidel žiadneho živého gaya bez štipky ženských čŕt. Palčeky vo vačku, nohy spolu, jedna mierne v pohove, buzi taška cez rameno, biele tenisky s prúžkami, prekvapene kamenný výraz v tvári, mikrofonický hlas - ale neznáša vytočených? Alebo len nechce kópiu seba sama? Vytočenosť, možno len jemnosť, citlivosť, vnímavosť, prístupnosť - na rozdiel od typickej steny chladu okolo bežného heteráka - je charakteristickou črtou telých. Len vďaka nej sa dokážeme identifikovať v autobuse aj bez Grindru. Namiesto toho aby sme túto technológiu zadarmo využili, trávime celý deň sebaznásilňovaním: hystericky ju potláčame. A nazývame vytočených "hysterkami".

Ak ťa nepriťahuje vytočenosť, napíš to s kľudom, bez nenávisti, bez internalizovanej homofóbie. "Priťahujú ma mužnejší chalani." Bodka. Možno ešte vysveli, čo si pod tou mýtickou mužnosťou vlastne predstavuješ. Možno sú to charakterové črty, ktoré neprináležia len chlapom. Možno sú to vlastnosti, ktoré s mužnosťou nemajú nič spoločné. Ostatných netreba nikam posielať, zasypávať nadávkami, obviňovať z kazenia dobrého mena. Reputáciu nám narúšajú beztak len jednoduchí, natvrdlí, zakomplexovaní samci, ktorým hlava len drží svaly pokope, ktorí šíria okolo seba nenávisť, pretože nedoprajú druhým slobodu byť bez hanby sám sebou - podvedome a nevedome závidia - pretože ju upreli aj sami sebe.

"Baletky, vytočení, bez fotografie a pod 28 rokov ani nepíšte..."

"Nemám rád vytočených ľudí, ľudskú hlúposť, klamstvo, pretvárku a pesimizmus.
Mám rád plávanie, aquapark, jazero, wellness, prírodu, all inclusive dovolenku, volejbal, divadlo, film a knihu."

"Nemam potrebu sem davat galerku fotek od hlavy az k pate,kdyz budu chtit rad nejakou fotku poslu..jsem nezzenstilej sportovni kluk a pokud uz se s nekym sejdu tak z normalnim chlapem a ne vykroucenym typkem to mi nic nerika.
!nemam zajem vo bisexualy!
!nemam zajem vo dementy - jednoduchy lidi v jakymkoliv smeru!!!!!"
(Irónia v gay svete dosahuje na nepoznané úrovne - skoro každá veta popiera seba sama.)

"A ešte niečo....
- buď CHLAPOM, avšak dokáž prejaviť aj svoje city
- maj charakter a buď úprimný
- buď prirodzene milý k ľuďom navôkol
- nezraňuj ľudí ktorí ťa majú úprimne radi
- ktorým na tebe skutočne záleží"

"Je mi jedno,ci BI,gay-hlavne nemaj vybrakovanu hlavu,nerozmyslaj rozkrokom a bez vsetkych tych "teplych,zenskych" manierov."

"Zaujimaju ma poriadni chlapi a nie trasoritky. Aj ked mozno nie si na 100% podla mojho "idealu", pis, da sa predsa aj v niecom ustupit :)"

"Nemusím veľmi "teplých" o ktorých okolie zistí za pár sekúnd - z výzoru, správania, rozprávania - že sú teplí...mám radšej keď o mne za pár sekúnd zistia, že som arogantný a inteligentný :s)
(samozrejme, každý si môže žiť život slobodne, akokoľvek chce (ak tým nezasahuje do slobody iných ľudí), toto je čisto osobná preferencia, v akej spoločnosti mi je alebo nie je príjemne)
Obyčajný mužný chlap bez známok 4% (holá hlava, strnisko) ktorý nemusí vysedávať v nákupných centrách a zúčastňovať sa rôznych 4% akcií. . .
Hladám niečo podobné v tejto "divočine", aj keď velmi tomu neverím . . .
Hľadám mužnosť, prirodzenosť, charizmu . . .
Hľadám skôr "domáci typ" chlapa . . .
Na spoločnú komunikáciu potrebujem foto tváre. Ďakujem za pochopenie . . ."

"Hledam a budu rad kdyz mi napise peknej ale fakt hezkej chlap!!! Zadny vykrouceniny, licidla, rasenkari, pudrari, podivini, pomadnici, nevyrovnani, kuraci marihuany a uzivatele jinych drog, "stastne zadani" existence, ktere ukazujou ptaky a zadnice misto obliceje, ti, co chteji sex hned ted s neznamym, hubeniny, s malyma vybavama - do 17 cm je to malo pro me sorry! a ja nevim co jeste by se sem do oddeleni PATOLOGIE hodilo - TO FAKT NE!!!!
Tedy at pisou ti, co jsou pekni, urostli, v pozadovany kategorii se zdravym rozumem, kteri neberou vsechno doslovne a maji nadhled a zkusenost. Meli by taky vedet co s chlapem v posteli. O zbytek se snad postaraji srdce, kdyz to vyjde.
snad mam taky narok na neco normalniho a s malem se sorry ale nespokojim!!! diky.
!chlapi! logicky! kdybych chtel zenu tak tu prece nejsem! a vy taky ne ostatne!
zeny co si myslej ze sou muzi nevobtezujte vopravdu ne nehodlam s vama ztracet svuj cas radsi mnohem radsi budu sam!!!! je to jasny?!
!respektujte vekovej limit!"

8. "agresívni, arogantní - pálte do ...!"


1.bod: Pretože každý je povinný nájsť si čas odpísať denne
tuctom ľudí bez profilu, na ich "ahoj? čo robíš? čo hľadáš? jakoš?"
2.bod: Irónia: Namyslenosť by nešlo definovať lepšie v 3 riadkoch.

Čo má nízky intelekt spoločné s chrbtovou kosťou?
Nebude mať nízky intelekt ten, kto používa frázy ktorým nerozumie?
A prečo sme všetci potrebovali počuť že neznášaš debilov?

Baf! Neotravuj! Očakávam že asi budeš blbec! Inými slovami:
"Ahoj. Vitaj na mojom profile. Som príjemný človek.
Medzi moje pozitívne vlastnosti patrí... Radosť mi robí..."

Jednou formou pseudomužskej pózy je úzkostlivá sústredenosť na pohyby a rečový prejav. Niečo iné je však osvojenie si chorobných prejavov toxickej maskulinity. Arogancia a agresivita, alpha attitutude - hoci je pre mnohých mužov stale typická, nie je to prirodzená črta. Je to pestovaná detská rozmaznanosť, zakonzervovaná vzájomným podorovaním sa v nej, jej normovaním, tým že bola označená za pochopiteľnú, ospravedlniteľnú, dokonca žiaducu. Stále je to však len starý dobrý primitivizmus.

Vyrastať ako teplý predstavuje podstatne väčšiu životnú záťaž neistoty, sebaspytovania, skrývania, maskovania sa, potláčania. Žijeme s väčšou úzkosťou, strachom, nedôverou - občas potlačenou hlboko do podvedomia. Vyjsť na svetlo sveta, ukázať svoju tvár, napísať niečo o sebe, vo verejnom aj keď len komunitnom priestore hľadať partnera rovnakého pohlavia - chce odvahu. Aký je to pocit naraziť tam na teplých mačov, často ešte nepriateľskejších než priemerný vzdelaný heterosexuál? Cítiť sa ešte menej prijatý, viac posudzovaný a odsudzovaný, než na ulici hetero sveta?

Attitude potrebujú k výrazu možno modelky, no aj na nich pôsobí akosi umelo a smiešne. Je milión vecí, ktorými sa môžeš odlišovať, zaujať, ukázať sa... Čo vieš? Aký máš talent? Čo si v živote dosiahol? Ako vieš druhým pomôcť? V čom si vnímavejší? Čo na tebe druhí oceňujú? Pozitívne charakteristiky ... Prečo si myslíš, že dať najavo to, koho nenávidíš, zaútočiť na úplne cudzích ľudí ktorí prvý krát čítajú tvoj profil, nakričať smršť nadávok do priestoru, poslať niekoho niekam, predstaviť sa zápormi a tým čo nemáš rád - je tá prvá charakteristika, ktorú o sebe musíš napísať? Koho tým zaujmeš? Koho tým neodplašíš?


Lebo tým čo nemáš rád zaujmeš skôr než tým čo máš rád ...
A na všetkých, ktorí nie sú podľa Tvojej chuti preventívne zaútoč!

Ešte Ti ten ťap nikto nedal, ale už ho za to zjazdíš...
Určite Ti ho teraz niekto dá. Btw: Skvelý začiatok komunikácie.

1.bod: Iróna: prázdny profil prázdnej hlavy opovrhuje rovnakými
2.bod: ten kto Ti dá kompliment - toho považuješ za "drba"?

15 bodov: za každý výraz. Unikát. Definícia irónie.

12 bodov: nebuď aký si, nedýchaj ... len ja sám tu smiem byť

10 bodov: podráždený na celý svet ... ktorý od neho nič nechce

1.bod: vystihol realitu: aj spodné časti profilu populácie tu sú
2.bod: vyplašil nás všetkým tým že na niekoho nareval do ticha
3.bod: a ušetril nás pred svojim účelovým hľadania normálneho vzťahu

Svet sa delí na primitívnych a normlánych ľudí. A basta.
Kam patríš Ty? Aká je Tvoja úroveň? Čo nám o sebe povieš?

Presne tak by som si "bitch" predstavoval: "bitching about someone"
3 body za iróniu: Friendly? Positive view? Not here to argue about shit?
Ak sú toto normálni chalani, tak sa im chcem ešte viac vyhnúť.

Človek na všetko, ktorého základná vlastnosť je poloha v análnom sexe?

Komunikatívny? Pohodový? S niečim v hlave? S týmto postojom?

Nie je kokot? Namyslený? Vyžehlený? Afekovaný? Samoľúby?

Z tísicov viet čo by o sebe mohol napísať...práve táto?
Z tísícov fetišov čo existujú... nemá rád práve tento?

Bez komplexov? Ani primitívny? A nie je ani namyslený?
Vždy pripravený ľudí ktorí vedia čo majú radi odsúdiť.

Krásny sumár ľudskej bytosti, jej túžob, myšlienok, pocitov.
Riešenie kokotín - ako oxymoron. Pravdepodobne nemá rád uvažovanie.

"Ja vždycky vyhrávam tak či tak..."

"kurva do pici kde som sa to ocitol :'("

"každý jeden tu len odrbáva a klame poza chrbát ale bude sa tvári ako najväčšie neviniatko a samé výhovorky a nezmyselné reči ..."

"Dá se tu vůbec najít někdo fajn a vyrovnanej s tím co chce a nechce? !!!!! jak tak koukám tak někteří ani neví k čemu mají mozek v hlavě i když někteří tam spíš mají piliny. Mám někdy pocit, že normální chlap se bude za chvilku jen vystavovat v muzeu a my všichni se na něj budeme chodit dívat :)
co nerad:
- faleš, lhaní a vykroucenost,vychcanost..."

"#nepiš pokud ze sebe nedostanes víc jak "ahoj/zdar"; samotnej smajl = smrt
#nebudu si psát s jakoukoliv částí těla na pofidérní fotce; černý čtverce by se vůbec nad sebou měly zamyslet; je těžký mít respekt k někomu, kdo se stydí za vlastní ksicht, že jo
# s ilustracnima fotkama si vytapetujte pokoj
#s jednorázovkama můžete, víte kam...
#zbytek snad dojde, pokud ne, tak ani nepiš, za to trápení to nestojí
#add. zbytečný deminutiva, libací smajly a jakýkoliv podoby slova "mňam" nechte na klavesnici
#nehledám kamaráda a vaše pokurvený vztahy vám zachra/vypl ňovat nebudu"

"Hlavně všichni patkaři táhněte do píče! S těma vašima patkama na hlavách vypadáte jak čůráci všichni do jednoho ! Si hrajete na Biebra nebo co ? Když ode mě čekáš fotku,tak pošli jako první,jinač nic.Vykroucené buzny a týpci co máte hlas jako když vám držej koule ve svěráku ani nepište prosííím!To samé dědulové a tlouštíci,ty taky nemusím.A o kecálcích a sběračích fotek to už raději ani nemluvím.Prostě hledám fajn týpka pro každou srandu co je na stejné vlně jako já.Každopádně lidi jako jsou
Xxx - sběrna fotek
Xxx - týpek co by tady nejraději prokecal celý den,ale k ničemu se nemá,prosím taky nepište a ani mě nenavštěvujte
Xxx - prodejná děvka
Xxx - největší kokot tady na iboysu snad,vyloudí fotku a pak vás pošle do piče,věřím že ho tady půlka iboysu má v ignoru
Xxx - jestli chcete nějakou nemoc,hurá do něj
Xxx - dělá ze sebe bůh ví jakého kunďáka,čeká že s ním bude randit snad Brad Pitt,ale při tom je nic moc
Xxx - takový ten domácí typ,co by šukal od rána do večera,ale z domu ho nevytáhnete ani traktorem
Xxx - se zdí si pokecáte víc
Xxx - smutný případ toho jak to tady dneska na iboysu chodí,půjčuje si peníze a pak už nevrací a dělá ze sebe neviditelného
Xxx - další kecálek"

"Arogantný ...lebo neznášam klamárov
Namyslený ...lebo nie som supermodel
Lenivý ...lebo mi každý diktuje čo mám robiť
Klamár ...lebo pravda bolí
Nudný ..lebo milujem vtipných ľudí
Bezočivý ...lebo mám svoj názor
Bezcitný ...lebo ľúbim
Nepriateľský ...lebo sa nerad hádam
Tichý ...lebo chcem toho toľko povedať"

"Myslíš si,že som NAMYSLENý?.mysli si..
Myslíš si,že som KOKOT?.mysli si..
Myslíš si,že som DIVNý?.mysli si..
Myslíš si,že som ŠKAREDý?.mysli si..
Myslíš si,že som SPROSTý?.mysli si...
Myslíš si,že som TRÁPNY?..mysli si...
Naozaj si myslíš ,že mňa trápi čo si o mne myslíš??
nauč sa ma neriešiť, keď ja neriešim teba!!!
kto má pozná, vie, čo som zač :))))
som tým, čím chcem byť!! a nie tým, čo zo mňa robia ľudia!!!!
"keďže nikto z vás nie je ochotný za mňa zomrieť, tak mi nevravte ako mám žiť!!!"
...Nie som povinný byť taký, aký by som podľa teba mal byť...
...Je to tvoj omyl,nie moje zlyhanie..."

"Jednoho dne řekl jeden moudrý muž - Seru na to! A žil štastně až do smrti."
"Jsem takovej ten přátelskej, příjemnej, neser nebo tě zabiju, klidný typ člověka."
"nemám rád dementní lidi a že jich je tady dost !!!!!
Este nieco chlapci: brucho mozno vyrysujes ale mozog a sposoby tazko. A pre nafukancov co nevedia ani odpovedat na slusny pozdrav alebo podakovat za pochvalu: naserte si. Pre mna su to ignoranti pre ktorych ine osoby nestoja ani za 1-slovnu odpoved a to je znakom vrcholnej neslusnosti. Som za ferove a poctive jednanie s ludmi; ked nieco ne/chces treba mat gule dat to najavo. Som na chlapov, nie na slecinky.
Moja ochota komunikovat klesa s narastajucim vekovym rozdielom tak to prosim berte do uvahy. Takisto nezvyknem byt velmi prijemny na ludi co nemaju fotku na profile (alebo aspon neposlu) a uz vobec necakajte nejaku rozsiahlejsiu komunikaciu s prazdnym profilom.
Milujem tych debilkov co sa fotia na kavickach a pritom sami na ne nemaju :D a neukazu ktory stary kokot je na druhej strane fotky a zacvakava to vsetko :D hashtag luxury life hashtag chce sa mi grcat
seru vám na pluska jen kvalitní čuráky sem snima a hned
A ak si v tej svojej buznej hlavičke myslíš, že to je o anále, tak padaj googlova význam toho slova! :-)))
hladam si sport fesneho funny frajera s dobrou postavou, co neni koot. neznasam vytocenych, afektovanych, vyzehlenych, samolubych a namyslenych geyzov co si myslia ze su viac nez ostatni"

"#1 Nikdy sa neospravedlnuj, je to prejav slabosti
#2 Nic neber ako samozrejmost.
#3 Je lepšie požiadať o odpustenie, ako požiadať o povolenie.
#4 Na smajliky a kratke odpovede typu "ok" necakaj odpoved.
#5 Nikdy neklam svojho partnera.
#6 Never tomu, čo ti povedali. Dvakrát preveruj.
#7 Vždy buď presný, keď už klameš.
#8 Ak si niekto myslí, že má navrch, presvedč ho o opaku.
#9 Nikdy neexistuje nič ako náhoda.
#10 Nikdy neakceptuj ospravedlnenie od niekoho, kto ti práve dal ranu pod pás.
#11 Vždy si po sebe uprac neporiadok!
#12 Ak nemáš fotku ani nepíš.
#13 Niekedy sa môžem mýliť.
#14 Don't waste my time - ak ti uz neodpisem znamena to ,že ti nemám čo napísať.
#15 Zvykaj si.
#16 Ovladaj gramatiku (vo vacsine pripadov je to katastrofa, Stur v hrobe funguje ako ventilator)
#17 Nevidim dovod sa tu niekomu ospravedlnovat."

"Pre všetkých, čo ma poznajú a starajú sa do toho, do čoho ich nič- takže do mňa...
Zmenil som sa, áno, a brutálne... prosto už nie som ten anjelik, čo s každým bol za dobre a robil všetko preto, aby všetci boli šťastní a svoj život si ničil...
pochopil som, že ŽIVOT JE LEN JEDEN, A PRETO: TREBA ŽIŤ NAPLNO! ... užívam si každučký jeden deň, pretože neviem, či príde druhý, v ktorom by som mohol napraviť moje chyby a povedať ľuďom, čo k ním cítim...
svoj čas trávim ako ja chcem a s kým chcem.A nikto mi nebude vyčítať, že som s niekym bol, pretože som v tej chvíli s tým človekom chcel byť ja sam... vôbec ma nezaujíma kto si čo myslí o mne a o mojich činoch. Ja viem čo robím...keď si vypijem viem prečo to robím a neznášam keď mi to na druhý deň niekto vyčíta, pretože ten niekto nevie čo cítim a prečo som to spravil...keď cítim, že chcem ísť do kostola tak tam pôjdem a nezaujíma ma, že niekto povie, že som na diske vystrájal a teraz som v kostole...buďte takí láskaví všetci a neriešte ma,pretože vy ste v tej chvíli nestáli na mojom mieste a možno by ste spravili ešte väčšiu blbosť ako ja... ľutujem veľa vecí a spravil som veľa chýb ale každý človek robí chyby a ten kto ma má naozaj rád tak ma bude brať takého aký som...lebo ja sa kvôli nikomu meniť nebudem...
Kto ma ohovára,aby ma strápnil,tomu sa smejem.
Kto ma ohovára,lebo je na mňa nasratý,toho ľutujem."

9. "nezáleží na tom ako človek vyzerá, ale aký je vnútri"

Moralizujúce klišé z červenej knižnice, ktoré niektorí zobrali smrteľne vážne. Snažia sa tak vyvolať v tých druhých - "povrchných" - pocity viny? Zaisto, vnímať len obal a súdiť podľa neho človeka, chce istú dávku tuposti. Ale existujú takí ľudia vôbec? Nebude to tým, že všetci na svojej vznešenej výsosti iba podozrievajú z plytkosti ostatných? Vnímať povrch, obal, telo - neznamená vnímať len povrch, obal, telo. Tak ako telo nie je jediným aspektom človeka, ani duša nie je tým jediným čo človeka tvorí. Vnímať len vnútro a nevidieť schránku - je takmer nemožné - a určite rovnako jednorozmerné, ako byť povrchne zameraný iba na vzhľad. Málokto hľadá romantický vzťah bez sexu. A sex nie je niečo čo sa len "nejako zvládne" - bez fyzickej príťažlivosti by bol sebaznásilňovaním. Nie každý má fetiš na medveďov, prasiatka a inú statnú zver. "Nad krásnou dušou si nevyhoníš." Porozmýšľaj nad akým typom pornografických obrázkov sa ukájaš? Nie je fér ponúknuť druhému to isté, čo očakávaš, o čom sám fantazíruješ? Reciprocita.

Veriť na krásnu perlu v škebli obalenej nepriestreľnou vrstvou slaninky - je sureálne... Telo, to ako si ho zhumpľoval alebo pestoval, je vizitkou tvojho bytia. Je presne ako kolabujúci dom, neporiadok v izbe, alebo smetisko na zadnom dvore. Či sa ti to páči, alebo nie, verejne tak prezrádza aj črty tvojej osobnosti. Jeho tvar, jeho vôňa, jeho koža - je mapou toho ako žiješ. Akú lenivú, beztvarú, znudenú - máš osobnosť - akú slabú vôľu, životnú pasivitu, jednostrannú orientáciu na abstraktný alebo fyzický svet, na kvalitu alebo kvantitu. Tvoje telo zrkadlí či radšej prežívaš vo virtuálnych svetoch hier, filmov, kníh, intelektuálnych debát, kaviarňového posedávania (normálne a priemerné postavy) - alebo je to páchnuca puchnúca uhrovitá hmota umelých svalov z proteinových vedierok (svalnaté postavy, obzvlášť tie s pupkom) - alebo ozajstné telo ozajstného človeka, ktorý hľadá rovnováhu príjmov a výdajov, pohybu a oddychu, starostlivosti o telo a o ducha, so zmyslom pre mieru (atletické, štíhle postavy)..

"... mám slabosť pre vyšportovaných, štíhlych chalanov - chlapov, kľudne geekov, nerdov, pohoďákov, ktorým sa zas páčia trocha mohutnejší chlapi :)"

"Fajn, zaujímavý, šport. fešo, čo má v hlave a nie je zaťaženy na svoj odraz v zrkadle?? najlepšie v BA :)"

"hladam sport chlapa na seriozne zoznamenie. Takeho ktory pouziva tu hmotu v strede hlavy medzi usami na to na co je urcena. Najde sa nejaky? :)"

"Prednostne ma zaujimaju sport/svalnate typy; nepomozem si, to ma najviac pritahuje. Pre istotu este raz: sport typ neznamena chalan co ma 60 kil aj s oblecenim na zimu lebo je od narodenia chudy typ. To je ako keby sa 150-kilova baba oznacila ze ma velke kozy: no nie nema, len ma tolko hmoty ze uz aj kozy narastli."

10. "si na sex alebo na vzťah?"


Nemôže napísať "ahoj, toto je moje foto, ak sa Ti páčim
rád by som mal s Tebou orálny sex." Vie že to s ním zaisto bude zábava.

Chceš sex? Máš sex? Existuje sex? Definuj sex? Ponúkaš sex?
Sex je milión polôh, praktík, prístupov k nemu ... ktorý?

Áno, z toho že mi napíšeš slovo "nadržaný?" som nadržaný.
A ako sa to či som alebo nie som týka Teba - bez tváre a profilu?

Na ... ako celoživotná voľba? Mám len tieto dve možnosti? Musím si vybrať - buď, alebo? Neexistuje nič medzi tým? Som buď "slušný normálny chlapec" alebo "promiskutiná štetka"? Prečo medikalizujeme sexuálnu otvorenosť slovníkom z 19. storočia? "Promiskuita"? Naša komunita na začiatku vznikla ako spoločenstvo ľudí s odlišným sexuálnym životom, homo-sexuáli. Aktivisti bojovali za právo milovať koho chcem a milovať sa s kým chcem. Jednou z dôležitých čŕt gay komunity, tam kde pôvodne vznikla, je byť "sex positive". Mať pozitívny vzťah k sexu, vedieť ho prijať, tešiť sa z neho, nehanbiť sa za neho, hovoriť o ňom, dopriať si ho, vychutnať si ho, oslavovať ho - ako jednu z mála príjemných a láskavých foriem kontaktu na tejto planéte. Sexualita je takmr synonymom slobody, posledná nespútaná inštitúcia, ktorá odhaľuje našu prirodzenosť, za všetkými maskami, moralizmom a (seba)cenzúrou.

Prečo sa zrazu prezentujeme ako povýšenecký malomeštiacky homo-asexuáli. "Nahé fotografie mi neposielajte ... telo vám neukážem ... ponuky na sex si nechajte." Myslíš že tým dosahuješ vznešenejší status? Smrdí tu posadnutosť čistotou, nepoškvrneným panenstvom a odpor k telesnému a hmotnému - z východoeurópskej odnože dedinského kresťanstva. Existuje na svete mnoho kultúr, dokonca aj kresťanských, ktoré okolo sexu nerobia take cavyky. Je súčasťou života, rozhovorov, folklóru, humoru, rituálov - tak ako jedlo, vzťahy, viera, umenie, či zábava.

Možno to nie je odpor k sexu, možno je to strach z neho? Závisť tým skúsenejším? Ale oni sú presne to - skúsení - jednoducho sa rozhodli a nebáli skúsenosti získavať. Nikto sa nenarodil ako pornoherec. Jeden z predsudkov, ktorý v hlavách moralistov koluje je, že "promiskuita" zaručuje šírnie sexuálnych chorôb. Ver mi, človek ktorý má sex každý druhý deň, ale vie ako sa chrániť, chodí pravidelne na testy, otvrene o svojich skúsenostiach hovorí so svojimi partrnermi - je pre nich menším rizikom, než človek ktorý sa za sexualitu - a tiež nepriznanú túžbu po iných chlapoch - hanbí. Pretože až jeho sebakontrola povolí, "pošmykne sa", bude zatĺkať, radšej sa tváriť ďalej nevinne a v potlačenej hanbe svojho partnera ohrozí.


Veľmi lacný spôsob ako robiť drahoty

tváriť sa malomeštiacky "na úrovni"

definovať kto som a prečo tu som.

Pretože práve takýto profil vyvoláva sexuálne chute...

Pretože súdiť druhých s pozitívnym vzťahom k erotike a sexu
je na úrovni ...

Mám rád sex, ale nehľadám ho ... aby som vyzeral na úrovni.

Oceňuješ jednanie na rovinu, formu ktorého v tej istej vete odmietaš.

U Teba... párty? sex? pivo? film? Chce niekto prísť? A kto vlastne si?

Pretože vďaka tejto jednej vete o sebe si tak sexuálne žiaduci...

"V com som iny? Nespavam s kamaratmi a byvalymi, a uz vobec nie s ludmi, ktorych nepoznam. Svoje problemy si riesim sam a nepotrebujem ani nechcem, aby sa o mna niekto staral. Mam hlavu na krku a pouzivam ju prakticky stale. Vzdy sa spravam tak, aby som nikdy nikomu nemusel klamat a ublizovat. To by asi tak na zaciatok stacilo."

"Na čo máš chuť? Na trtkačku, ale radšej si dam grilovaný encián na ľadovom šaláte (nakolko si vazim svoje zdravie).
Život nie je iba o sexe...
Respektuj vekove rozhranie a maj foto
"pravidelny sexik"
sex nie je najdôležitejšia vec na svete . . . radšej mať jedného skutočného priateľa na cely život...smola keď sa človek sklame aj v tom priateľovi"

"Nehledám otce (mám). Nehledám dědečka (mám). Nehledám zženštilé typy (můžu mít rovnou ženskou). Nehledám ani vztah(nehledá se, buduje!), náhodný sex, hoňku přes webku apod. rozhodně mi nejde o sex, bez něj se dá úplně v pohodě žít :-)
Odpověď na otázku "co hledám" tedy je: Nehledám nic, co hledá většina z Vás. Každý však může něco nabídnout. Můžeš být nic, kamarád, FWB, v daleké budoucnosti milovaný partner a nebo ještě ve vzdálenější budoucnosti nenáviděný ex :-)
Je tedy jen na Tobě, co u Tebe najdu a čím budeš ;-)
Jsem spokojený jako single a mám rád svůj klid, pohodu a samotu, avšak bylo by hezké najít sympaťáka s hezký úsměvem na trávení volného času (kino, pivko, večeře, sport, výlety) :-) a kdo vydrží můj sarkasmus a ironii , v lepším případě mi ji bude vracet:-P"


Mužská praktickosť a stručnosť privedená za hranice absurdna.
Čo si pod tým slovom predstavuješ? Kde je prenik naších fantázii?

Aj keď to 3x zopakuješ, bez odpovede. Aj keď zmeníš slovosled.
Neviem kto si. Čo presne chceš. Ešte si si ani nezískal moju dôveru.

Mám posúdiť Tvoj? Svoj?
Kto sa pýta? Načo mu je to vedieť?

Tak stručný, že už netreba ani otázniky. Oznamuje a nariaďuje.

Hľadáš prítomný okamih, pán Stručný? Fakt pútavé a vzrušujúce.

Anonym bez obrázkov si pýta obrázky... štýlom opice: Daj!

V súvislosti s tým, koluje vo folklore východoeurópskej komunity folklór odporu k bisexuálom. Pre niekoho "neexistujú", alebo sú to "nevyoutovaní homosexuáli", pre niekoho sú "nerozhodní", pre niekoho len "promiskuitní". V umelom binárnom svete - buď/alebo, chlap/žena, homo/hetero - machizmus (toxická maskulinita) prekvitá. Dokonca aj hysterický odpor k vytočeným predsa nepriamo dokazuje, že všetci hľadajú niekoho mužného a zároveň prístupného - čo je potom na tomto homofóbnom svete krajšia fantázia ako zvedavý heterák, ktorý si prizná trochu homo-erotických tendencií?

11. "hľadám niekoho na trvalý vzťah"


1.bod: budovateľ svetlejších zajtrajškov? Vzťah sa nebuduje, vzťah žije.
2.bod: mal už vzťahy, je na úrovni! A v tých vzťahoch bol verzatil.
3.bod: niekoho dospelého a rozumného, čo rozpráva na rovinu?

Hľadá sa materiál na výrobu vzťahu. Číselné parametre zadané.

Človek ktorý si neprizná sexuálnu príťažlivosť k vicerým - klame.
Tento profil je de facto prázdny akýchkoľvek relevantných informácií.
Nemá rád návštevy, ľudí ktorých nejako onálepkoval, ani komplimenty.

Tak ako veľká časť populácie, aj mnoho homosexuálov neovláda cudzí jazyk. Sú tak celý život odkázaní na kultúru v slovenskom jazyku - či ide o knihy, hudbu, filmy - a tak je ich rozhľad limitovaný tým, čo sa na našom území vyprodukuje a ku nám dostane. Žijú obklopení príbehmi, témami a hodnotami takmer z 19. storočia. Väčšina umenia, ktoré sa k nim dostáva, je obmedzená staromódnym videním sveta - pretože aj tí, ktorí ho vyberajú a prekladajú a dabujú - žijú iba v tomto uzatvorenom svete. Nedokážu v okolitom svete rozpoznať nič iné. Mnohé profily na zoznamkách prekvitajú frázami umelo vymysleného jazyka (newspeaku) časopisov z doby pred internetom. Zmes červenej knižnice, Angeliky, Manuely, Sultána, Pošty pre Teba, Modrého z neba, Slovensky, Života, Nového Času, ... všetko programov a formátov vyberaných zvnútra zaspatej kultúry, potvrdzujúce a pokračujúce jej klišé.

Pokrivené sú takto osobné vyznania, aj očakávania od druhého. Patetické pseudoemócie, veľkolepé čítankové hodnoty, ktoré skrývajú len malomeštiacky moralizmus. Všetci chcú mať vzťah, pretože tak sa to v ich komunite robí - nevedia prečo, nevedia načo, nevedia čím ho naplniť, ani kedy je zdravý, ani cítiť ako sa vyvíja. Majú ho, alebo nemajú ho. Aj keby sa v ňom mali nudiť, chcú ho mať. Aby sa necítili odlišní, aby sa necítili sami, aby sa mali s čím hrať, aby mali o čom rozprávať kolegom a priateľom, aby ostatní potvrdili ich "normálnosť". Obsahom vzťahu sú často len ideologické frázy: "moja polovička", "ten pravý", "robiť kompromisy", "navždy", "len on", "nič iné ma nezaujíma", "je pre mňa všetkým", "všetko si musíme povedať", "všetko budeme robiť spolu", "odhodlaní zomrieť pre seba" - čo je všetko len detinská patologická závislosť na druhom, obchod s vypočítavým sebaobetovaním, umŕtvenie vlastnej osobnosti, klaustrofobické uzatvorenie sa pred vonkajším svetom.

Merať vzťahy na dĺžku trvania a nie kvalitu je podobne sterilné ako merať človeka podľa dĺžky penisu. Upravovať svoje správanie "aby vzťah vydržal" za každú cenu - bez reflexie toho či je vzťah ešte nažive a či dáva obom zúčastneným zmysel - je emocionálne inžinierstvo hodné totality. Umelo vytvárať drámy okolo "zrady", "nevery", "podvodu", súdiť ľudí podľa ich identity či sexuálnej otvorenosti, upínať sa na modlu "normálnosti" - prezrádzajú neúprítomnosť vlastnej osobnosti. Byť súčasný, realista, dospelý - neznamená byť cynik, neveriť na lásku, konzumovať druhých ako veci. Ide len o schopnosť byť úprimný k sebe, hľadať čo naozaj potrebujem, vytvoriť si vlastný hodnotový system.

"Skôr, než začneš podvádzať, dobre si zváž, či vymeníš celé noci za chvíľkový úlet... Či vymeníš bozky od niekoho, kto Ťa iba chce, za bozky od niekoho, kto Ťa miluje... Zváž si, či si vyberieš niekoho, kto si myslí, že si sexi, namiesto niekoho, pre koho si ten najkrajší človek na svete... Zváž si, že sa vzdávaš niekoho, kto by kvôli Tebe obetoval všetko, kvôli niekomu, kto si Ťa možno ani len neváži... A najmä si uváž, že zradíš dôveru niekoho, kto na Teba myslí každú chvíľu, a vyberieš si niekoho, kto na Teba v blízkej dobe zabudne.."

"mám za sebou dlhoročný vzťah, čiže krátkodobé známosti, úlety, namotávky nevyhľadávam. Život sa dá prežiť užitočnejšie, ako vypisovaním si s xy chalanmi."

"Už jsem tady celkem dlouho a zjistil jsem, že vztah se tady najít nedá. Ale co se tady najít dá je fajn kluk, se kterým pak společně vztah vybudujeme."

"Jsme dva - já a můj hafan (spíš slečna) a uvítali bychom, kdyby nás někdo chtěl poznat a začít rozvíjet to, po čem prahnou všichni, ale jen málo z nás to opravdu má... vztah a společný život ve dvou! (U mě ve třech :D )"

"laska? uz som mal to stastie v zivote, ze som ju zazil.. je to pocit, ked viete pre toho druheho aj zomriet.. vyznieva to ako z lacnej telenovely, ale kto ste to zazili, viete o com hovorim..."

"Roky běží a když už si člověk myslí, že má vše, co k životu potřebuje, tak přijde zlom a zjistí, že vše je jinak a ta cesta, která se zdála být tou jedinou a správnou, se rozbije a co dál... Dál je třeba kráčet jinudy, ale věřím, že ne sám... Rád bych znovu poznal normálního kluka, kterému nejsou cizí slova - vztah, věrnost, kompromis, ale také, aby byl trochu orientovaný ke klidnějšímu životu, zahrádce, rodině atd. Zábava je fajn, proč se nejít pobavit, ale není to priorita!!! Pokud máš rád jen to, co každý den vidíš v zrcadle a až pak okolní svět, pak není třeba ani reagovat :)"

"Slovo "normálny" ma pre každého iný význam, takže - som sám sebou. Rád by som tu spoznal niekoho, kto pozná význam slov inteligencia, šport, dôvera. Z puberty jednorázoviek a úletov som už vyrástol, dávam prednosť niečomu viac plnohodnotnému a trvalejšiemu.
- ponuky na sex sú zbytočné, sex mám rád ale nie s každým
- poslať foto nieje problém, ale nie v prvej správe
- som tu aby som spoznal chlapa, takže dámy a točny pohov
-Ak niečo chceš vedieť tak si o to proste napíš, ja zo zásady odpisujem vždy."

"aky by si mal byt: ja neviem. mal by si ma mat rad.mal by som byt pre teba vsetkym tak ako ty budes pre mna.mal by si ma rozmaznavat tak ako ja budem teba.mal by si mat rad tulenie a mojkanie.mal by si mi byt oporou tak ako ja budem pre teba.mal by si byt tolerantny,trpezlivy a vediet robit ustupky bo na tychto veciach stoji vztah. to ci budes mat tehli, brucho,stihly plesaty bradaty,oholeny je mi jedno hlavne ma musi zaujat tvoja tvar."

"Žijem a chcem žiť bežným životom vo dvojici, mať spoločné zázemie s partnerom, spoločnú budúcnosť a istotu, že tu budeme jeden pre druhého a navzájom sa podporíme a podržíme v každej situácii. Aj keď viem, že sa to nedá hneď, som trpezlivý človek. Vzťah si treba budovať a vedieť s ním narábať . Iba tak sa udrží vzťah dlhodobo. Základom vyrovnaného vzťahu je ustáť všetky problémy a vyriešiť ich spoločne.
Ak rozmýšľam nad slovom vzťah, tak si pod ním predstavujem osobu,človeka na ktorého sa môžem spoľahnúť a povedať mu o všetkom čo ma ťaží,podeliť sa sním o smutných aj radostných chvíľach.
Paradoxom je, že častokrát si hľadáme ideálneho partnera podľa rôznych kritérií a prehliadame vlastnou zaslepenosťou ideálu, že ideálny partner je možno práve pred nami aj keď nespĺňa naše kritéria a predstavy."

"Pravdou je, že nemám veľa priateľov, ale stačí pár pravých, no iba jeden priateľ bude mať u mňa vždy prvé miesto v živote a budem ho akceptovať aj s drobnými chybami.
PS: Prvoradá je pre mňa pokora a rešpekt k ostatným ĽUĎOM, to by malo byť samozrejmosťou každého zmýšľajúceho človeka...
A preto nezáleží na tom, akí kto sme, ale na tom, čo mám v sebe a či to dokážeme dať druhému.
Bohužiaľ s odstupom času zisťujem, že chalanom ide iba o kamarátstvo a vzťah im už nič nehovorí :( ...
Tí ľudia, ktorí sú spolu bez lásky, sú spolu zo strachu z osamelosti. A tí, ktorí sa navzájom milujú, bez toho aby boli spolu, sa boja obetovať slobodu. Dve zdanlivo protichodné voľby, ale obe vedú k neúspechu, pretože sú posúvané rovnakým impulzom: zbabelosťou"

"Asi najhorším okamihom vzťahu je rozchod. Ľudia sa často rozchádzajú a utekajú od svojich polovičiek, pretože sú lenivý investovať, riešiť, odpúšťať, či bojovať za svoj vzťah. Utekajú ako zbabelci a ani si neuvedomujú, že utekajú často len sami pred sebou. Dodávajú si guráž, že im bude lepšie a často tomu radi veria. Idú to niekam zapiť s kamarátmi, predstierajú sami pred sebou akí sú šťastní a ako im je dobre, plánujú si ako budú chodiť cvičiť a pracovať na sebe, ako sa budú chodiť baviť s priateľmi a ako sa im uľaví od toho druhého a všetky bolesti zmiznú a oni zabudnú. A keď sa po úžasnej noci plnej alkoholu a kamarátov prebudia, tak zistia, že majú na hrudi tak ťažký kameň, až im to tlačí slzy do očí. V človeku sa všetko zviera a pritom nedokáže povedať: "Láska, vráť sa!" Nikto nevonia ako on, nikto nebozkáva ako on, nikto vás neuspokojí ako on, nikto vo Vás tie pocity neprebudí ako on. Pred láskou sa nedá utiecť, rovnako tak ako sa nedá utiecť pred smrťou, žiadny kamarát ani ctiteľ vám partnera a lásku k nemu nevynahradí. Vás za to zlomí a kto to nechápe, tak na to časom príde.
Pretože človeku, ktorý miluje, to podlomí kolena a zlomí srdce. Človek by sa mal poriadne zamyslieť od koho utiekol a či je pripravený o toho človeka navždy prísť, uvedomiť si, či bez neho dokáže žiť, aj keď už môže byť neskoro...
Priznávam slabosť na modré a sivé oči...
Ale len jedny modré oči a ešte krajší úsmev budú mať navždy v mojom srdci osobitné miesto : -)
Ak si niekto o sebe nezdravo myslí aký je dokonalý, krásny, najšikovnejší alebo najúžasnejší (tzv. majster sveta), je potrebné dávať si pozor, aby si jedného krásneho dňa nepadol na hubu.
Každý jeden z nás máme plno svojich chýb, takže sa vzájomne vyhýbajme hraniu na to, že sme super a tí druhí sú zlí, resp. horší od nás.
Tvrdím jedno: Buď sa naučíš chyby svojho kamaráta alebo partnera milovať (aj keď ti prekážajú), alebo tvoje kamarátstvo či vzťah povedie ku krachu. Prestaňme večne hľadať dokonalosť, taká vlastnosť neexistuje! Treba sa trochu pozrieť aj na seba a potom hľadajme a požadujme "quot;dokonalosť"quot;.
Aj keď to vyznie všelijako.....postupom času zistíte, že to, čo vám na bývalom partnerovi (alebo kamarátovi...) prekážalo, to vám teraz tak hrozne chýba. To, čo vás tak večne dráždilo alebo hnevalo, sa zrazu pri spomienke na isté momenty vyčarí úsmev na tvári a poviete si: Ved to boli také malichernosti oproti reálnym problémom....
Nechoďte na mňa s dvojmesačnými vzťahmi, resp. týždňovkami. Vzťah sa buduje dlhé mesiace. Začínam si myslieť, že v gay relationships stačí malá búrka a hneď za ňou niekto vidí príležitosť to celé zahodiť a zatrtkať si s niekym iným. Ale začína mi to byť už dosť jedno... za posledné mesiace som začal byť odolnejší voči všeličomu :D"

"DAJ, ale nepripusť aby si bol využívaný...
ĽÚB, ale nedovoľ, aby bolo tvoje srdce zneužité...
VER, ale nebuď naivný...
POČÚVAJ, ale nestrať svoj názor..."

"Zijeme v dobe,v ktorej laska,vernost,uprimnost a zmysel pre zodpovednost boli nahradene pseudodokonalostou a pretvarkou, v dobe,kedy sa kazdy boji prejavit city a byt stastny v pravom zmysle slova.Kazdy vie ublizit a zranit,ale mat vyssie ciele a priority a byt clovekom uz len bohuzial malokto."

"... a po nekonečnom premýšľaní som prišla asi na to, že na to, aby sa dalo niečo označiť LASKA sa to musí sakramentsky budovať...a nepodľahnúť falošným ilúziám a vášňam...momentálne ma čaká svadba...a snáď už nikto nepríde. Chichi. Jednoducho, keď si raz niekto niekoho váži, nechce mu ublížiť...a vášne ako také sa dajú potlačiť, alebo sa dajú preniesť do úplné inej roviny a tam to treba zo seba dostať."
"Keď láska chladne, treba ju zohriať, alebo vyhodiť" - Edith Piaf
Ale ľudia sú rôzni, možno to urobila preto že si mysli že to bude s tým druhým zábavnejšie, ale aj ten vzťah prejde do stereotypu ak s nim nebudú SPOLOČNE bojovať. Láska je vec zložitá a treba o ňu bojovať a nie sa nechať unášať prúdom, lebo sa môže stať že každého ten prúď odnesie iným smerom. Láska, to nie je len zábavka, chichotanie a vášnivé bozky, je to niečo trvalejšie...aj úcta a dôvera, nie vášeň...a hlavne ten pocit že je ku komu sa vrátiť, niekomu kto ma dobre pozná a ľúbi ma a že ma ten istý dobrý pocit on zo mňa.... Každý v živote sa skôr či neskôr dostane do situácie, kedy ma pocit, že ho ma niekto radšej ako ho ma rad on alebo naopak. Dávať niečo do rovnováhy alebo sa o to snažiť je nezmysel. Nikdy nebude nič symetrické. Menia sa vzťahy, podmienky a aj ľudia. Človeka, ktorého poznáš roky, zrazu nemusíš poznať vôbec. V súčasnosti letí trend, že keď niečo nie je OK, tak = rozchod, v horšom prípade rozvod. Ale takto sa dá prejsť cely život a stále to bude nanič. Skutočná sila je v úsilí prekonať problémy alebo sa s nimi aspoň trocha zmieriť.
Doplním ešte: Ak tvoj partner spĺňa ideál na 80% a ty stretneš niekoho s tými chýbajúcimi 20tími percentami, tak sa zamysli, či chceš vymeniť 80% za 20."
(láska nie je matematika ani ekonomika, nič sa tu neobchoduje ... dokážeme súčasne milovať vicerých ľudí, rôznymi spôsobmi)

"Ten pravý, už nikdy neodejde."

"Veľmi rád by som konečne našiel lásku svojho života. Nehľadám sex iba lásku na vzťah to mi stačí...jeden človek mi stačí pre spoločný život pre trávenie voľného času a pre romantiku pre život celý... Nájdem takého niekedy?..."

"S láskou dokážu dvaja ľuďia urobiť zázraky. Naozaj je to tak a dúfam v to, že áno. Naozaj by som chcel veľmi silno zažiť a prežiť až do konca svojho života pravú lásku plnú tých najromantickejších chvíľ plných zázrakov ako v rozprávke. Som chlapec, ktorý by rád ostal mladý duchom do konca svojho života po boku svojho princa. Prosím neváhaj a spoznávaj ma. Volám sa XXX a rád ťa budem spoznávať celý svoj reálny život.
Láska pre mňa znamená: nieje nič lepšie ako byť zamilovaný a v láske vidím zmysel môjho života
Môj vzťah k príležitostnému sexu je: no... :) keď som zadaný tak nič také nehrozí..."

"Človek človeka miluje a uctieva, pokiaľ nie je schopný ho sám ohodnotiť. Túžba je plod nedostatku poznania."

"...nehľadaj lásku, čakaj na ňu. Nemýl si zaľúbenie s láskou, tak ako si nemýl láskavosť s láskou. Zaľúbenie si užívaj, láskavosť opätuj, lásku si váž. Lásku si nevynucuj, počkaj. Ak nepríde, choď ďalej, neobviňuj, nenadávaj, nemsti sa..."

"Je ľahké strhnúť so seba šaty a mať sex. Ľudia to robia stále, no otvoriť niekomu dvere do svojej duše, nechať ho odhaliť túžby, city, sny.... nech vie, z čoho má človek strach a čo čaká od života,to znamená byť NAHÝ !!!"

"Som verný typ, nepodvádzam, som proste stará škola.
Možno budem dlho čakať na toho pravého, ale na dobré sa čaká. Nechcem ja striedať chalanov, na to nemám povahu. Ja si radšej počkám.
Chcelo by to niekoho inteligentného, kto vie čo chce a nepreferuje stále svoje kamošky a kamošov a vždy niečo iné ako svoju polovičku. Nech vie o čom je morálka v živote. Ja som už vyrástol z toho aby som niekoho upozorňoval a poučoval čo je správne.
Nech nerozmýšla vtákom, ale hlavou. Nehovorím, že sympátie a sex nie sú dôležité, ale raz to pominie a zostane len porozumenie, dvaja ludia, ktorí sa navzájom toleruju a robia kompromisy pre krásny spoločný život.
Ak si sa našiel v tomto texte, tak napíš :)"

"já hledám někoho : inteligentního, charismatického, cílevědomého, schopného, vtipného ... někoho, kdo neřeší kraviny a prostě ví co chce a žije životem plnými doušky.. néé nedám každému jen tak :), to už mám za sebou... znám svou cenu a vím co chci
A ANO, JEDNOU CHCI SVATBU I DÍTĚ :)"

"Láska znamena objaviť v štastí druhých svoje vlastné šťastie."

12. Frázy, umelosť, pátos, "tradičné hodnoty"


Akademici to nazývajú tautológia: "Voda je voda." "Pes je pes."
"Iný už nebudeš" - znamená že sa nemeníš, nereaguješ na podnety?

A čo by si asi mal byť keď nie tým kým (fakticky) si? Lietadlo?
Nulová veta: Vymenovať triviálne fakty: "niekto áno a niekto nie"

Niekto nekomplikovaný = niekto jednoduchý = niekto nízko inteligentý?
Kedy je zložitosť banálny fakt života a kedy je "zbytočná"?

Nedostatok vlastnej osobnosti, neschopnosť napísať čokoľvek o sebe (vychádzajúca z nevedomosti, toho že sa človek nikdy neunúval spoznať sám seba), chronická znudenosť a nezaujímavosť - sa prejavuje epidémiou vykradnutých citácií. Stačí, že znejú trošku pateticky. Stačí, že sa objavili v nejakom magazíne, alebo darčekovej knižke instantných múdier. Bez ohľadu na to, či sú pravdivé a či vôbec dávajú zmysel. Hlavne že znejú ako z Pošty pre Teba alebo Modrého z neba. Sú to pozáručné konzervy romantizmu (nie romantiky!) vyrobené pred viac než storočím, úzkostlivo skladované a ponúknuté ako hnilobou páchnuca delikatesa. Banality, frázy, pátos, neprirodzenosť, fanfáry...


5 bodov za 5 logicky i spirituálne nezmyselných poučiek.

Taký mladý a taký sebaistý tým čo nezvládajú ani starci?

Citácie z knižky patetických "múdrych" viet.

"Láska sa pýta priateľstva... prečo si tu ty, keď som tu ja? a priateľstvo odpovedá... aby som vyčarilo úsmev tam, kde ty zanecháš slzy..."

"Iba ten kto ťa má naozaj rád si všimne tvoje tri vlastnosti: "Bolesť za tvojim úsmevom, lásku za tvojim hnevom a dôvod za tvojim tichom."

"Nikdy neopusť niekoho koho maš rad, pre niekoho kto sa ti paci.Lebo ten kto sa ti páči , ťa opustí pre toho koho ma rád!!!"

"Poznáte definíciu najlepšieho kamaráta? Najlepší kamarát je ten, ktorý vchádza do Tvojich dverí vtedy, keď všetci ostatní z nich vychádzajú..."

"Som rád, že aj v mojom živote je niekto, koho môžem s hrdosťou nazvať "najlepší kamarát"..ktorý to dokazuje nie rečami, ale činmi...vďaka xxx..."

"OBJATIE - iba toto čarovné gesto dokáže dokonale pohladiť našu dušu a zohriať naše srdce."

"Leť! Zhlboka sa nadýchni a vyber sa vpred, tam vonku čaká na teba celý svet, a celý svet je len tvoj, nikomu nedovol nech ti hovorí že stoj!"

"Veľa vecí by sa vyriešilo, keby sa ľudia naučili rozprávať jeden s druhým a nie jeden o druhom"

"Nikoho nezaujima ci tancujete dobre. Proste sa postavte a tancujte."

"Nikdy sa nebojte robit nieco nove. Spomente si ze Archu postavil jeden amater a Titanik postavila velka skupina profesionalov."

"Vieš, že tí ktorí trávia svoj čas tým, že chránia ostatných, potrebujú najviac, aby ich niekto chránil?"

"Vieš, že tri veci, ktoré je najťažšie povedať, sú: Mám ťa rád, prepáč mi, pomôž mi"

"Prišiel som na to, že keď miluješ život, život ťa bude milovať tiež. - Arthur Rubinstein"

"Na svete je toľko vecí, ktoré nepotrebujem! - Sokrates"

"Dobrý priateľ prinesie piecku, keď svet zasype sneh. - čínske príslovie "

"No jo. Mužský. Ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. Ale pak najednou ... zdechnou. - Věra Chytilová"

"Silu človeka treba merať podľa citov, ktoré dokáže potlačiť, nie podľa citov, ktoré ho ovládajú. - A. P. ČECHOV"

"Že vraj si je každý strojcom svojho šťastia... to ale platí len u sebeckých ľudí, ktorý sú zahladený do seba... no pre nás ostatných sú strojcovia šťastia ľudia okolo nás... pretože nie je možné byť šťastný, pokiaľ vám okolie to šťastie nedopraje alebo vás šťastným nespraví.... :( no nie?"

"Bohužiaľ, čím viac času strávime predstieraním, že pravda neexistuje, tým strácame sekundy života"

"Zabudni dnes na minulosť,odpusť samému sebe a začni odznova !.... Viem ,že jedna z najťažších vecí v živote je odpútať sa od minulosti a ísť ďalej...zabudnúť na niektoré veci sa nedá,ale treba aspoň tie veci začať vnímať inak,nie tak,že nám zničili náš život,ale že nás zmenili,poučili,urobili silnejšími...už nezmeníme to,čo sa stalo,už to späť nevrátime...všetky veci,ktoré sa stali sa mali stať...Nie je v našich silách zmeniť minulosť,ale môžeme urobiť všetko pre to,aby sme neľutovali to,čo sa stane teraz,ale aj v budúcnosti...Nezabudnite : Ste silnejší,než si myslíte !"

"Rad by som nasiel kamosa na rozne aktivity, sportove (korcule, plavanie, turistika, fitness, ...) aj dalsie (kino, prechadzka, vinko, ...) pripadne aj xxx ;) a dost by potesilo ak by z toho mohlo byt casom cosi viac."

"Skutočné, to nie je to, ako si urobený," povedal kožený koník. "To je vec, ktorá sa ti stane. Keď ťa dieťa dlho, dlho ľúbi, nielen pri hre, ale skutočne ťa ľúbi, vtedy sa staneš Skutočným..." "Nestane sa to odrazu," povedal kožený koník. "Staneš sa. Trvá to dlho. Preto sa to nestane tým, ktorí sa ľahko rozbijú, alebo majú ostré hrany, alebo s nimi treba opatrne zaobchádzať. Obyčajne skôr, ako sa staneš Skutočným, väčšina tvojich chĺpkov vypĺzne, tvoje očká vypadnú, budeš celý rozkývaný v kĺboch a veľmi ošúchaný. Ale tieto veci vôbec nie sú dôležité, pretože keď sa raz staneš Skutočným, už nemôžeš byť škaredý, iba ak pre tých, ktorí tomu nerozumejú." - (Margery Williamsová: Plyšový zajačik)"

"Rád verím - verím ľuďom, lebo každý je v podstate dobrý. Len on (a okolie) to v sebe zabíja a druhí radšej človeka hneď zavrhnú, ako by mu mali pomáhať. Bláznivé, ale ja tomu verím. Ľudia nie sú vo svojej prapodstate zlí..."

"Pride uz niekto do mojho zivota a nebol len dalsim sklamanim?"

"Rád bych poznal chlapa co své sny přenáší v realitu."

"Zopár múdrych viet, ktoré som okúsil na vlastnej koži:
-Človek tak dlho hľadá svoje šťastie, že keď ho nájde, uvedomí si, že najväčším šťastím bolo to hľadanie.
-Paradox, že najviac nám vedia ublížiť ľudia, ktorých máme najviac radi
- myšlienka z diela Dobrý človek ešte žije: "život je dobrý priateľ, jedinou jeho chybou je, že je taký krátky"
- Láska a priateľstvo sa rozprávajú: Láska: načo si tu vlastne ty, keď ja robím človeka najšťastnejším"quot;? Priateľstvo na to: „Aby som utieral slzy tam, kde ich zanecháš ty
(to be continued-aj tak neverím že to niekto dočítal až sem :))"

"Krátka tvorba od niekoho pre mňa ...potešilo
(je to veľmi staré a o mojom starom "ja")
"Ja som chlapec milý,
duša mi je ako slza čistá,
potrebujem podobného,
aby nám dobrota bola istá!
Ak si taký tak mi napíš zopár viet,
urob to čím driev,
lebo sa už bojím, že takého tu niet!"
"Keď si nájdeš pekného a dobrého chalana,
izba bude cela od "quot;ehm ehm"quot; ostriekaná.
Výplní sa ti dlho snívaný sen,
že s nim zaspíš a dočkáš novy deň.""

Ešte od jedného :) krátke ale milé:
"Ja som tvoj
a ty si môj tak
pri mne stoj
veď si len môj"

"Chvíľami sa cítim ako jeden z tých, čo sem na svet prišli náhodou . . .
Všetci sú tu múdri ako obsah kníh a žijú si v sieti podvodov . . .
Každý má vraj patent na to čo sa má a na to čo sa nesmie zároveň . . .
Prepáčte mi páni, no kopírovať vás je vážne pod moju úroveň . . ."

"Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané... Strácame cenné, ceníme si až stratené... Milujeme všetko zradné a zrádzame milované..."

"Niekedy rozmýšlam, či to za tú bolesť stojí :-("

"Príčinou ľudského utrpenia je chlípnosť a lipnutie na živote. Okolný svet pôsobí na naše zmysly a vyvoláva chtíč, ktorý sa hlučne dožaduje okamžitého uspokojenia. Ilúzia vlastného "ja" vzniká a prejavuje sa v lipnutí na veciach... túžba žiť pre vlastné potešenie nás púta do siete bolesti...pôžitky sú vnadidlom..a bolesť je výsledkom.
Naše "ja" je ako oheň, ktorý horí a páli, žeravo tlie pokiaľ prikladáme... pokiaľ prikladáme naše vášne a túžby.
Je pre človeka šokujúce, keď má pochopiť, že to, na čo bol doposiaľ najviac hrdý, na svoje "ja", na svoje ego, svoje talenty, svoje myšlienky...že to má opustiť, pretože je to akýsi prelud, ktorý zabraňuje videniu pravdy. Keď má prijať, že "ja" je splodina vedomia, dodatkovo vzniknutý element, ktorý spôsobuje utrpenie...pokiaľ jeho ilúzií veríme."

"Keď nevieš nájsť dôvod prečo pokračovať, spomeň si na dôvod prečo si začal."

"Dobrý chalan je ten, ktorého každý chce a nie ten, ktorého každý mal ...!!"

"Všetko, čo chcem, je mať niekoho, kto zostane napriek tomu, že vie, aké to je so mnou ťažké."

"Nikdy neplač kvôli chlapovi, pretože chlap, ktorý ťa ma rád, ťa nikdy nenechá plakať"

"A nakoniec zistíte, že tí najluxusnejší chlapci, sú vlastne najlacnejší."

"Najlepší spôsob ako si nezlomiť srdce je tváriť sa, že žiadne srdce nemáš."

"Niekedy ... keď v živote nedostaneš to, po čom túžiš ...nemusí to byť preto, že si to nezaslúžiš, ale preto, že si zaslúžiš omnoho viac."

"Ak si myslíš, že si dosť silný. Zamiluj sa! Potom si uvedomíš, aký si zraniteľný."

"Osoba, o ktorú si predtým bojoval, no neuspel si. Sa o teba začne najviac zaujímať, až potom čo si nájdeš niekoho iného. Nie, preto, že sa chce pomstiť a je nahnevaná. Ale preto, že si uvedomila akú obrovskú šancu premrhala ..."

"Vyzliecť sa donaha a mať sex, to dokáže v podstate každý.
Ale otvoriť niekomu srdce, ukázať mu svoje slabosti, strach,
nádej a sny, to v skutočnosti znamená byť nahý . . ."

"Niekoho s kým budem chcieť prejsť celý svet, alebo sa ísť poprechádzať do parku, len tak ... niekoho, kvôli komu ujdem o 5 minút skôr z práce, niekoho s kým budem variť, smiať sa, zabávať sa, či žiť ... niekoho koho budem milovať ... niekoho koho som mal spoznať už dávno"

"Keď Ti budú všetci hovoriť, že sa to nedá a nik ti nebude veriť, vstaň a ukáž im, ako veľmi sa mýlili. Nikdy sa nedaj vyradiť z hry, bojuj za to, čo chceš, za to, čo máš rád. Nesnaž sa byť ako ostatní, aj keď vytŕčaš z davu, oni sa totiž tak boja byť iní, až sa prispôsobia väčšine. Narodil si sa totiž ako originál, tak nezomri ako obyčajná kópia!"

"Niekedy som len nadrzany kus chalana, ktory potrebuje vypustit paru.
Niekedy potrebujem objatie a pocit, ze ten druhy je tu pre mna.
Niekedy potrebujem, aby niekto potreboval moje objatie pre pocit istoty a bezpecia."

"nemam rad ked ma niekto klame, naco je to dobre ? uprimnost krati cas."

"Nejaky v pohode chalanko tmavšieho typu na niečo čo je popisane nižšie hlavne s rozumom! keby si bol slušne obdareny aj tam dole nebolo by na škodu ;) :D
fajn kamoš za všetku srandu, vypadajuci, spravajuci sa ako chlap, chalan, nie jak rozmaznane decko? zaroveň zdravo nadržany sexualny partner ktory nikdy nepovie nie :D ? čo hlada podobneho teda mňa ;) :D je tu taky ??
Zaujemcovia o moje fotky si nemusia davať namahu to čo som uviedol že hladam by som rad našiel realne nie na fotke !!!
Teda pre hlupejsich fotky NEPOSIELAM a ani ich POSIELAT NEBUDEM!!! niesom na výstave aby som sa tu ukazoval niekomu na POZIADANIE. Kto chce ma záujem a hlavne kto má trošku v hlave viac... najde spôsob ako má spoznať a vidieť nielen na fotke aj na zivo pretože fotka je len orientačná... debilitu človeka neukáže :)"

"Dobrých kamarátov nie je nikdy dosť, ale úžasný priateľ je na nezaplatenie..."

"...ak ťa nemôže zlomiť ani priateľ, ani nepriateľ. Ak jednu minútu, ktorá sa už nikdy nevráti, dokážeš naplniť šesťdesiatimi sekundami využitého času, tvoja je zem i všetko, čo je na nej - a čo je ešte dôležitejšie - budeš človekom !.."

"Odpúšťaj. Odpustenie je jediný spôsob, ako zahojiť naše emocionálne rany. Odpusť tým, ktorí ti ublížili, pretože to nechceš prežívať stále zakaždým, keď si na to spomenieš. Keď sa dokážeš dotknúť rany a ona už nebolí, vtedy vieš, že si skutočne odpustil."

"Každý vztah potřebuje 4 věci:
1. důvěru
2. věrnost
3. porozumění
4. dobrý sex
randění, vášeň, ..."

"aj tak je to sem zbytocne pisat ked to necita ale tak aspon niieco...
neznasam ked ma niekto ignoruje....nenavidim ked clovek nieco slubi co nemoze alebo nechce dodrzat :)"

"Život je ako hodina matematiky-sčítaš,odčítaš,delíš,násobiš a zrazu spravíš chybu.Chceš ju opravit,ale je neskoro-zvoní!"

"V živote stačí len chvílka,aby sme si niekoho oblúbili,no mnohokrát nestačí cely život,aby sme nan zabudli."

"Žit je najzriedkavejšia vec na svete,väčšina ludí iba existuje."

"Milujte kým môžete,lebo neviete kedy sa to môže zmenit."

"Mudra vláda ponechá dostatočný priestor opozícií,aby mala spolupachatelku."

"Každý zo skúsenosti vie, aké je zaľúbiť sa, ale aj aké ťažké je skutočne mať rád."

"Až ked človek niečo stratí si uvedomi čo vlastne mal."

"V dnešnej dobe je byť debilom veľmi ťažké, lebo konkurencia je veľmi vysoká !!!"

"Nezáleží na tom čo v živote robíte .., ale veľmi dôležité je že to robíte .., pretože to za vás nikto neurobí ... Keď vám niekto vstúpi do života, jedna vašu polovica povie ešte na to neni čas, a druhá polovica povie príjmy to na celí život ..."


Túto radosť zo života ...

... si treba vychutnať ...

... bez komentára.

Zlievajúce sa myšlienky ...

... či skôr výlevy ducha.

Minulá postava, súčasné vlasové tužidlo. Príroda, zvieratá, vtáky.

13. "mám rad žuvačky, modrú farbu, Rím, rimming, svoj kaktus a kreslené rozprávky"


Vynachádzavý - ako ušetiť znaky na zoznamke ktorá vychováva
teplých definovať sa jednou vetou a rozprávať sa jednoslovne.

A všetky tieto ingrediencie za stáleho miešania varíme
až z toho vznikne hotový chlap? Zaľúbenie? Láska? Príbeh?
Zaujímavé kritéria: "cool a zároveň pravda." A zaujímavé rozpory:
To čo je na srdci sú pocity. To čo je "normálne" vyplodí len myseľ.

Niektorí ľudia si myslia, že ak vyplnia rôzne kolónky, zaškrtnú možnosti a obodujú sa na stupnici - že si práve vyplnili "profil". Tieto kategórie sú dobré pre robotické vyhľadávače, na filtrovanie podľa témy či potreby, nehovoria však nič o človeku. Neponúkajú žiaden impulz na konverzáciu. Sú len chaotickou zmeťou náhodných informácií. Možno odrážajú osobnosť človeka, ktorý neuvažuje vo vetách, súvislostiach, príbehoch - ale iba zapĺňa svoje poličky predmetmi a slovami. Technické "mužné" typy. Alebo je to móda postmoderných hipsterov, ktorí skladajú svoj neexistujúci život z čriepkov a odleskov vlastnej aj cudzej minulosti?

"tanecna hudba,technika-zeleznica,lode,cestovanie,cyklo,turistika,mam rad zvierata,obcasny posed pri orosenom
Jsem jakej jsem,kdo mě zná,ten ví,co by vědět měl.
Klidně se ptej.:)"

"Volám sa xxx a mám 32 rokov pochádzam z Bratislavy. Vo svojom voľnom čase rád pozerám filmy, športujem a milujem bicyklovanie hlavne v lete a rád chodím ku vode s kamarátmi, mám rád aj kino.
Som chalan skôr optimistický a rád spoznávam nových ľudí, nové zážitky a nové prostredie.
Milujem jesť a jedlá zo slovenskej, českej, mexickej a talianskej kuchyne a mám rád históriu, kultúru, osvietenie ako také..."

"rad cestujem po roznych statoch, ale aj po svk pripadne cz autom :-)"

"vyššie uvedené - to je ideálny stav t.j. 100% - Jackpot ... avšak žijeme v realite a aj LOTO padne asi pre človeka len raz za život.. všetko je o kompromisoch... tie sú koniec koncov základom každého dobrého vzťahu."

"Niečo o mne:
Mám rád prírodu, rád chodím na turistiku, milujem dobrú kvalitnú kávu a čaje. O dobrom jedle ani nehovorím :D :D :D
Chodím do fitka, ak si kúpim na jar nové korčule tak pokračujem s korčulami ďalej :) Velmi by som bol rád, keby ma moja budúca polovička sprevádzala na mojich potulkách prírodou, je to super ked je somnou a strávime spolu krásny deň. Kdekolvek, nech sme spolu či na turistike, či na výlete dakde....zrúcaniny, hrady ...atď Hlavne nech nie je hnilý sa hýbať a nech si váži spoločné chvíle.
Dám príklad zo života:
Môj brat má novú priateľku ktorú si velmi uznávam za jej prístup. Mala robit zákusky pre nejakú kamošku a môj brat bol odcestovaný pracovne v Prahe. Ale o jeden deň skončil skôr a išiel domou. Tak ona zavolala kamoške, ospravedlnila sa, že jej láska sa vracia skôr domou z Prahy, takže zákusky spravi o den neskôr, pretože mu ide navariť, nech má čo papať ked príde. NO TAKTO SI JA PREDSTAVUJEM DOKONALY PRISTUP k POLOVIČKE.
Je to aj o zodpovednosti a ked ja viem toto ponúknuť, tak to aj rád príjmem aj od budúceho partnera."

"Farba očí: modro-sivo-zelené...v tomto poradí
Môj zrak: výborný
Farba vlasov:
ryšavošpinavoblond, kto nezažil, neuverí :)
Športy, ktorým sa aktívne venujem: behanie, posilňovanie, turistika, lyžovanie, pingpong, plávanie, volejbal ale hlavne s niekym :) okrem posilky, tam chodím výlučne sám :)
a tanec som zabudol dodať.
Športy, ktoré pozerám: lyžovanie, snowboarding, plávanie, bunjeejumping, volejbal, krasokorčuľovanie
Mám rád filmy: inscenácie, horory, komédie, seriály, fantasy, muzikály, rodinné, kasové trháky, erotické,
najviac ale thrilery (Silent Hill, Tí druhí, 6.zmysel)
Rád si pozriem dobrý film: doma, u priateľa, no najradšej v náručí :) a čo tam potom že pritom zaspím :D alebo sa film "nedopozerá" O:)
Mám rád knihy: divadelné scenáre, romány, humor, poéziu, literatúru faktu, ekonomickú literatúru, motivačnú literatúru, beletriu
Mám rád hudbu: pop, moderný rock, muzikály, klasická hudba, opery, disko, hitparádovky,
klasický konzument :) ale z mnohých štýlov mám jednu-dve obľúbené pesničky :)
Chodím na koncerty: festivaly, folkové, country, alternatívne, popové, vážnej hudby
Najväčší relax je, keď hudbu počúvam: na posteli, vo vani, s partnerom, pri sexe, cez mp3 prehrávač, kedykoľvek a kdekoľvek
Predstava pohodového večera je: zhasnúť svetlá a meditovať, ísť do kina alebo divadla, niečo dobré uvariť, ísť na koncert, s kamošmi v bare, počúvať dobrú hudbu, pozerať dobrý film v TV, hrať počítačové hry, surfovať na sieti a chatovať, pri sviečkach s partnerom,
a ..."

"Moja obľúbená farba je: modrá, červená, čierna, biela
tých farieb je viac, ale tieto sú pevným základom :D
Moje znamenie vo zverokruhu je: panna (23.8.-22.9.),
v čínskom ročnom aj mesačnom: kôň
Vierovyznanie:
ehm...toto vysvetľujem občas aj hodinku :), nezhrniem to sem :D
Najradšej mám špeciality z kuchyne: slovenskej, domácej, ale hlavne, kvalitnej
Najviac si dobré jedlo vychutnám: pri telke, pri sviečkach s partnerom, v dobrej reštaurácii, s ľuďmi...keď sa dá pri tom konverzovať a pod.
Ovládam jazyk: anglický, nemecký,
a ešte porozumiem hovorenej ruštine ale hlavne svoj(možno by sa rád zoznámil s tvojím :D:D toto je strašne pubertálne :D ale čo už :D )
Deti:
no neviem, nestíham rátať :D
Môj vzťah k ďeťom: v budúcnosti chcem mať deti,
ale ako sa mi to podarí, to neviem :D
Domáce zvieratá: mám vtáčika,
chovám ho medzi nohami(a celkom sa mu tam darí) no a mám ešte psíka(dúfam že každému jasné že nie medzi nohami ! :D)
- ďalší postpubertálny text :D
Moje záľuby: športovanie, fotografovanie, cestovanie, turistika, práca s PC, PC hry, surfovanie po webe, čítanie, počúvanie hudby, pozeranie filmov, zberateľstvo, tancovanie, diskotéky, kúpalisko, kino, party, priatelia, spanie, divadlo, sex,
no je toho veľa čo rád robím :D"

14. "inteleguáni"


Ako sa hodnoty "uznávajú"? Ako sa robí to "uznávanie"?
Toto sa má "robiť s hodnotami"? Vieš vôbec čo sú "hodnoty"?
1 bod za Iróniu: nemá rád "sračky", presne také aké práve vyplodil

"Vyrovnaný? Vie čo chce? Nemá v hlave piliny?"
Posadnutý normalitou a heterolook-om? Sebaistý že je sympoš?
Arogantný znamenalo pôvodne "domýšľavý" ... a tento fakt nie je.
Realista? Aktív? Fajka? Hviezdy? Osud? Polyglot?
Znalosť latičiny na základe jednej odcitovanej vety?

Ak už používaš cudzie slová, daj si záležať, aby si vedel čo znamenajú. Užívatelia umelých, vágnych a neadekvátne používaných slov ako "reál" "realista" "reálne uvažujúci" "racionalista" - len pokračujú domnelo zabudnutý umlecký smer surrealizmu. Skús si predstaviť človeka, ktorý by do týchto škatuliek spadal. Zoznamka nie je HR agentúra, kde sa každý tvári že hľadá "mladý dynamický kolektív, možnosť kariérneho rastu, zaujímavé sociálne benefit" - aj keď nikto nevie čo to presne znamená, resp. všetci vedia, že to je len nerealistická fráza. Mojou obľúbenou frázou je "vie čo chce". Nositelia tohto titulu obvykle nechtiac prezrádzajú svoju jednoduchosť. Chcieť len jednu vec v živote? Celý život tú istú? Živý človek vníma, reaguje na podnety, mení sa, vyvíja sa, dokáže prehodnocovať to o čo sa snaží.


2 body: "vyrovnaný" (irónia), "vie čo chce" (hoci nevie čo to znamená)
3. bod: súdiť druhých: "promiskuitní" - vy čo máte bohatý sexuálny život
4. bod: bez citovej pamäti = dokáže uťať vzťahy sekerou ... Bez citov?

"Mám rád:
-profesionalitu
-žiť a robiť veci naplno
-keď partner (pri rozhovore), má niečo v hlave, najlepšie rozum
-zodpovednosť - od všetkých zúčastnených strán
-romantiku a prekvapenia - netreba každý deň, ale byť toho schopný, to poteší
-keď dokáže človek povedať "chýbaš mi"
Nemám rád:
-domýšľanie si - radšej si to vydiskutovať ako fabulovať
-diletantizmus"

"-Zijuci mimo gay komunity
- Ustaleny a usadeny clovek
- Nepromiskuitny a verny
- Disponujuci zdravym telom aj duchom
- Vzdelany a rozhladeny
- Iniciativny a rozhodny
- Vo veku od 28 do 35 rokov :-)
- Samostatny a charakterny
- Tolerantny a ustupcivy
- Dorazny a dosledny
- Citovo vyvazeny a schopny dat prednost prioritnym veciam
- Cistotny a upraveny /no nie metrosexual, ani modelka"

"Takže.... sex je fajn, ale nieje to všetko. Hľadám niekoho úplne normálneho v tom veku ako mám v profile. Nehľadám krásavca z titulky, lebo krása je pominuteľná. Chcem človeka aj do voza aj do koča, s reálnym pohľadom na život a celý ten cirkus okolo toho. Niekto kto racionálne uvažuje a vie o čom je život. Nepotrebujem nikoho takého, kto po 24hod písania tu bude robiť žiarlivostné scény ako keby sme mali 10r spoločného života za sebou. Ani takého kto mi bude písať po desiatej správe "cmuk" a posielať podobných smajlíkov. Byť detinský, tak z toho som už vyrástol. Ďalej sa už otvorene pýtaj a ja budem otvorene písať. Ď"

"Jednoduchý nenáročný chalanisko, jednoducho sám sebou... :) :) :)"

15. Dráma


Veľká dráma z červenej knižnice či telenovely.
Gýčovitá romantika sľubuje absolútnu neschopnosť lásky.

Ľudia, ktorí opovrhujú gay priestormi - aj tými zoznamovacími, aj tými virtuálnymi - prípadne ich otvorene nenávidia; a rovnako tak ľudia ktorí nevraživo útočia na všetky strany, súdia, vylievajú si zlosť - pravdepodobne svorne prikladajú týmto priestorom príliš veľký význam. Tieto miesta sú pritom len nástrojom - pre ľudí (alebo celú komunitu), ktorá zatiaľ nerozpoznala alebo nevie využiť iné cesty ako dosiahnúť na to po čom prahne. Nástroj, ktorý nemusia používať. Nástroj, ktorý funguje tak dobre, ako schopní sú jeho používatelia. Nástroj, ktorý nám možno robí väčšiu službu tým, že nastavuje zrkadlo našim snom a prianiam, požiadavkám, tomu ako sa správame k sebe navzájom, našej zaostalosti, tuposti a agresivite - ktorá sa navzájom odráža a vracia.

"prestal si mi odpisovať a tak som poznal, že si ma odpísal"

∞. Pozitívne úkazy


Napísať druhým niečo láskavé, príjemné, povzbudzujúce.

Konverzácia si žiada dvoch, zo zdvorilostí sa poskladať nedá.

Súcit, dobrota, schopnosť potešiť - ako zdroj vlastnej radosti.